«Влада» заявила про дефіцит в бюджеті Криму

Новини
Ірина Требунських
30 Листопада 2020, 17:16
Ірина Требунських
30 Листопада 2020, 17:16

У затвердженому окупаційною «владою» бюджеті Криму на 2021 рік передбачається дефіцит у розмірі 1,4 мільярда російських рублів (приблизно 523 мільйона гривень за сьогоднішнім курсом Нацбанку України).

Таку інформацію озвучила під час засідання «Ради міністрів» «голова міністерства фінансів» Ірина Ківіко. За її словами, на 2021 рік доходи прогнозуються в розмірі 150,8 мільярда рублів, витрати — 152,2 млрд російських рублів.

Як виявилося, «уряд» вирішив перекривати «дірку» в бюджеті за рахунок продажу тимчасово окупованої власності на українському півострові.

Джерелом фінансування дефіциту бюджету виступає реалізація пакетів акцій, який планується включити в прогнозний план приватизації майна, що перебуває у державній власності, — заявила Ківіко.

Щодо наступних років можливої окупації, то «уряд» заявив про відсутність дефіциту в бюджеті півострова у 2022 та 2023 роках.

Скріншот

При цьому окупанти найбільше збираються витратити коштів платників податків на соціально-культурну сферу (52,8%), на житлово-комунальне господарство 11,2% (17 мільярдів рублів), а на медичну сферу — всього 7,5% від бюджету.

Мешканці тимчасово окупованого Росією Криму в коментарях до відео засідання «Ради міністрів» негативно відгукнулися на видатки на туризм під час пандемії. «Новий рік на носі, Аксьонов бідний кличе всіх до Криму. У нас же все так добре: ліків в аптеках від пневмонії немає, місць в лікарнях немає, усі повально хворіють, лікарів не вистачає. Але зате усі в Крим», — прокоментувала мешканка Керчі.

«Краще б медикам зарплату підняли! Медицина в дупі, зате туризм на висоті!», — додала в коментарях мешканка Ялти.

«Кримські новини» повідомляли, що за час епідемії коронавірусної інфекції COVID-19, окупаційна «влада» в Криму зменшила видатки на медицину. Так, за перше півріччя 2020 року видатки на медицину в Криму скоротилися на 6%.

Раніше в уряді Росії заявляли, що виділять майже 50 мільярдів рублів (643,5 мільйонів доларів) на «реалізацію комплексного плану щодо забезпечення надійного водопостачання» окупованого Криму.