Владі України потрібно взяти під особливий контроль справу Джеляла – Чийгоз

Новини України та світу
Анна Артемова
24 Вересня 2021, 21:11
Ахтем Чийгоз. Скріншот
Анна Артемова
24 Вересня 2021, 21:11

Українській владі потрібно взяти під особливий контроль справу першого заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла і інших політв’язнів. Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат, голова підкомітету з питань етнополітики, прав корінних народів та національних меншин України Ахтем Чийгоз.

Він підкреслив, що в окупованому Криму зараз проходять так звані «суди».

Вважаю, що нам необхідно – я маю на увазі владі – зараз взяти під особливий контроль справу Нарімана Джеляла та інших наших політв'язнів, організувати співпрацю всіх адвокатів для захисту, і допомогу родинам. У нас в 2018 році був чудовий приклад такої організованості, коли Росія захопила наших моряків, - зауважив Чийгоз.

За його словами, потрібно скоординувати потужний міжнародний тиск на Росію.

Над синергією, про яку ми так часто кажемо, треба багато працювати, щоби тиск наших партнерів і нашої держави дали швидший результат, - додав депутат.

Він також прокоментував прийнятий Верховною Радою проект закону щодо організаційних питань роботи «Кримської платформи».

Безумовно, наша фракція підтримує цей законопроект. Все, що пов'язано з Кримом, його деокупацією, з тим станом, в якому перебувають наші громадяни в Криму, тобто під постійним тиском, репресіями, терором з боку злочинця держави-терориста Російської Федерації – воно має нас всіх об'єднувати, - заявив Чийгоз.

Нагадаємо, новий закон дозволить посилити спроможність команди Представництва та офісу «Кримської платформи» в його структурі задля реалізації заходів з деокупації та реінтеграції, підтримки участі України в «Кримській платформі».