Власники компанії «Епіцентр» мають бізнес в окупованому Криму: Pandora Papers

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
04 Жовтня 2021, 13:43
Асіф АлієвQHA
04 Жовтня 2021, 13:43

Найбільша колаборація журналістів-розслідувачів — Pandora Papers, серед яких українські журналісти видання «Слідство.Інфо»,  виявили мережу офшорних компаній, яка належала народному депутату Олександру Герезі.

Ці фірми пов’язані із мережею гіпермаркетів на території окупованого Криму.

Документи міжнародних провайдерів визначають подружжя Герег власниками п’яти кіпрських компаній. Усі вони належали подружжю Герег через мережу офшорних компаній, зокрема через два фонди,  Fundationsanstalt та Gold Taurus Stiftung.  Така структура кіпрських компаній дозволяла на той момент уникати декларування.

Обидва фонди не зазначені у декларації народного обранця, як і дві із п’яти кіпрських компаній. Йдеться про Samelio Holdings Limited та Edlagor Enterprises Limited. Остання володіє найбільшою мережею будівельно-господарських гіпермаркетів в окупованому Криму, «Новацентр К».

Мережа представлена чотирма гіпермаркетами в Сімферополі та Севастополі, що до окупації Криму були частиною «Епіцентру».

Раніше зв’язок подружжя Герег із кримським бізнесом журналісти встановили через те, що партнером кіпрських фірм у цьому бізнесі виступав Олег Воротний, бізнес партнер власників «Епіцентру». Однак саме завдяки витоку Pandora Papers вдалося з’ясувати, що Олександр та Галина Гереги мали безпосередній стосунок до торгівлі будматеріалами, зокрема, в окупованому Криму.

Зокрема, документи із найбільшого за всю історію витоку файлів свідчать про те, що Олександр та Галина Гереги через мережу фондів та фірм були бенефіціарними власниками кіпрської компанії Edlagor Enterprises Limited у 2015-му та проводили фінансові операції із групою компаній Гереги щонайменше до 2019-го.

 Олександр Герега на запитання «Слідство.Інфо» відповів, що жодного бізнесу у Криму не веде.

«Контроль над нерухомим майном (гіпермаркетами) та операційною діяльністю «Епіцентр К» у Криму був втрачений після його окупації та анексії Російською Федерацією», — зазначив нардеп.

Також Герега заперечив належність Edlagor Enterprises до групи «Епіцентр».

Раніше, розслідування програми «Схеми» виявило, що літаки «Антонова» заправляєпальним компанія з окупованого Криму. Компанія Jetex - продовжує працювати на окупованому півстрові, обслуговуючи перельоти з Сімферополя.