ВМС України провели тренування типу PASSEX з кораблями Постійної морської протимінної групи НАТО №2

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
16 Березня 2021, 12:42
Тетяна Нікішина
16 Березня 2021, 12:42

В акваторії Чорного моря катерна тактична група Військово-морських сил (ВМС) Збройних сил України (ЗСУ) разом з Постійною морською протимінною групою НАТО №2 (SNMCMG2) провели спільні тренування на морі типу PASSEX.

Мета тренування ― відпрацювання взаємодії у складі багатонаціональних тактичних з’єднань екіпажів кораблів ВМС України з ВМС Туреччини, Румунії та Королівських ВМС Іспанії. Усі елементи навчання сплановано та відпрацьовано відповідно до стандартів і процедур Альянсу.

У визначеному районі відпрацьовано тренування з протимінних дій у складі групи кораблів, передача вантажів на ходу, відбиття засобів повітряного нападу противника та проведено корабельно-бойове навчання з проводки за тралами.

Крім того, відпрацьовано елементи тактичного маневрування, тренування з сигналовиробництва з використанням міжнародної системи сигналів, висвітлення морської обстановки в районах інтенсивного цивільного судноплавства.

Це вже другі цього року тренування типу PASSEX за участю українських ВМС із кораблями Альянсу, які відбуваються задля підтримання безпеки в Чорноморському регіоні та вдосконалення навченості й взаємосумісності під час виконання спільних морських операцій (завдань) у складі багатонаціональних тактичних груп.

Довідка. Завдання другої Постійної протимінної групи НАТО (як однієї з морських груп швидкого реагування Альянсу) ― пошук, виявлення та знищення морських мін, а також супровід кораблів і суден через мінні загородження.

Як повідомляли «Кримські новини», 25 лютого до акваторії Чорного моря прибула група НАТО. Йдеться про другу Постійну протимінну групу НАТО — SNMCMG2.

Зазначається, що це перше розгортання сил НАТО у Чорноморському регіоні у 2021 році.