Внаслідок окупації Криму загинуло 15 дітей, - КРЦ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 12:58
Фото: Роман Кулик
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 12:58

Внаслідок окупації Криму 15 дітей трагічно загинули, 1 немовля було розлучене з матір'ю, десятки дітей постраждали через вбивство та насильницьке зникнення їхніх батьків.

Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр 1 червня, у День захисту дітей.

Десятки тисяч дітей позбавлені права на вивчення рідних (кримськотатарської чи української) мов в окупованому Криму; десятки тисяч дітей постраждали від екоциду в окупованому Криму, - йдеться у повідомленні.

Крім того, сотні тисяч українських дітей з материкової частини України позбавлені права на оздоровлення та медичну реабілітацію у дитячих оздоровчих центрах та дитячих спеціалізованих санаторіях Криму. А тисячі дітей стали вимушеними переселенцями, у такий спосіб позбавлені права жити на Батьківщині в національній спільноті.

Десятки тисяч дітей, які стали жертвами мілітаризації освітнього процесу, у порушенні Конвенції ООН про права дитини та 51 статті IV Женевської конвенції, яка забороняє пропаганду служби в армії держави, що окупує, серед цивільного населення. Росія формує у свідомості кримських дітей культ війни, служби у російській армії, культ насильства та ненависті, - наголосили у КРЦ.

Також тисячі дітей, стають жертвами розпалювання міжнаціональної ворожнечі та расової нетерпимості.

Як повідомляли QIRIM.News, уповноважена Президента України з прав дитини Дар'я Герасимчук заявила, що з 24 лютого понад 19 тисяч українських дітей депортували до росії чи Білорусі, або примусово перемістили на тимчасово окуповані території України, зокрема до Криму.