Внаслідок військових навчань РФ полігон Опук в окупованому Криму перетворився на пустелю

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Лютого 2022, 16:46
Ілюстративне фото: Міноборони РФ
Ліна Тимошина
02 Лютого 2022, 16:46

Внаслідок військових навчань армії РФ територія полігону Опук на Керченському півострові перетворилася на пустелю з випаленою рослинністю через забруднення продуктами вибухів. А морські навчання російських військових призводять до загибелі риби, морських тварин та забруднюють Чорне море. Такі дані опублікував "Фокус" для "Екологічного рейтингу регіонів України 2022".


Повідомляється, що також шкоду акваторії завдають регулярні зливи побутових стоків міст на Південному березі Криму та розливи нафти. Дії окупаційної влади в Криму призводять до збитків навколишнього середовища півострова, що зростають з часом.

Перебуваючи поза правовим полем, окупований Крим стає об'єктом недалекоглядного втручання та злочинної недбалості, що призводить до руйнівних екологічних наслідків, - зазначає Олексій Василюк, співавтор дослідження "Навколишнє середовище Криму: зміни та втрати за час окупації", другу частину якого ГО " КримSOS" опублікувала у 2021 році.


Крім цього, пише видання, степовий Крим страждає від розорювання степів, що руйнує цілинні екосистеми та призводить до частих смерчів та пилових бур.

Як повідомляли QIRIM.News, 25 листопада Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що через військові навчання РФ і вибухи боєприпасів в окупованому Криму загинуло 300 дельфінів.