Водосховища Кримського півострова заповнені водою усього на третину. Найбільш вододефіцитними регіонами залишаються Східний Крим та Сімферополь

Новини
QHA TEAMQHA media
24 Січня 2020, 19:04
QHA TEAMQHA media
24 Січня 2020, 19:04

Водосховища окупованого Кримського півострова заповнені усього на третину. При цьому найбільш вододефіцитними регіонами залишаються Східний Крим і Сімферополь.

Про це повідомив підконтрольний Росії «державний комітет з водного господарства та меліорації» Криму.

Станом на 24 січня обсяг наповнення наливних питних водосховищ східної частини Криму — 28,4 мільйонів кубометрів, або 30% від проєктного об'єму.

У той же час водосховища природного стоку заповнені на 38%, їхній обсяг складає 96,596 млн метрів кубічних води.

«Держкомводгосп» продовжує вирішувати питання забезпечення гарантованого водопостачання населення Керчі, Феодосійсько-Судацького регіону і населених пунктів Ленінського району шляхом організації робіт з перекидання води з Білогірського і Тайганського водосховищ природного стоку по річці Біюк-Карасу протяжністю 79 км в Північно-Кримський канал, а також з Ніжинського, Просторненського і Новогригор'ївського підземних водозаборів, з подальшим перекачуванням її у наливні водосховища Східного Криму, — йдеться у повідомленні.

Вказується, що на 2022 рік заплановано завершення будівництва тракту водоподачі від Ніжинського, Просторненського і Новогригор'ївського водозаборів до Феодосії і Керчі. Це має забезпечити питною водою населення Феодосії, Судака та Керчі, а також населених пунктів Ленінського району.

Тим часом проблему дефіциту води у Сімферополі хочуть спробувати вирішити використанням води з Міжгірського водосховища.

У 2016 році кримський оздоровчий комплекс «Судак» був переданий у підпорядкування міністерству оборони Росії. У тому ж році в Судаку стартувала акція «Я-вода», яка закликає жителів міста економити водні ресурси анексованого РФ півострова.