«Вони не хочуть ризикувати» — політолог Магда про те, чому на новорічні свята до Криму їде все менше людей

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
09 Січня 2019, 17:15
Фото: glavred.info
Євген БерезовськийQHA
09 Січня 2019, 17:15

Однією з причин, чому на новорічні та різдвяні свята адмінмежу з Кримом перетнуло менше людей, ніж у минулому році, можуть бути репресивні дії Росії.

Таку думку в коментарі QHA media висловив виконавчий директор Інституту світової політики Євген Магда.

"Люди не хочуть ризикувати. Наприклад, згадайте затримання Едема Бекірова: людина, практично інвалід, приїжджає провідати свою матір, і його затримують безпосередньо на адміністративному кордоні", — сказав Магда.

Інша причина, на думку Магди, — прагнення Росії змінити склад населення Криму шляхом завезення туди максимальної кількості росіян.

"Таким чином змінюється, і вже не вперше за останні сто років, структура населення Криму. І змінюється насильницьким шляхом", — підкреслив політолог.

Як зазначив Євген Магда, Росія перетворює Крим на "непотоплюваний авіаносець" і, відповідно, туди у першу чергу переїжджають силовики і члени їхніх сімей.

Ну і третє, найголовніше, — я думаю, що все більше людей розуміє, що відпочивати на окупованому півострові — це якось неправильно. Тому і спостерігаємо таку тенденцію.

За даними українських прикордонників, на новорічні свята цього року громадян до анексованого Криму в'їхало на чверть менше, ніж у минулому. А на цьогорічне святкування Різдва — на третину менше, ніж у 2018 році.