«Вони кажуть: «ну, екстремізм», - дружина Абдурешита Джеппарова про ймовірні причини його затримання силовиками

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Квітня 2023, 12:52
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
25 Квітня 2023, 12:52

Зранку 25 квітня до будинку родини Абдурешита Джеппарова увірвалося з десяток силовиків з автоматами. Більшість - у масках.

Про це повідомила дружина Джеппарова Ніяра Абдураімова у відеокоментарі "Кримській солідарності".

За її словами, силовики не представилися і причини обшуку не повідомили.

Сьогодні о 6.45 до нас увірвалися силовики з автоматами. У цей момент ми спали, вони увірвалися у нашу спальню з автоматами, вивели мого чоловіка та зачитали йому ордер чи щось там, я не знаю. Мене залишили у кімнаті, у сусідній кімнаті спала донька, її теж закрили, щоб вона не виходила. У нас почали проводити обшук, - сказала Абдураімова.

Фото: "Кримська солідарність"

Вона розповіла, що точно не знає, що закидають її чоловіку. Однак, силовики відповіли їй, що це нібито "екстремізм".

Сказали: ми прочитали протокол вашому чоловікові, він знає і все. Потім почали проводити обшук. Я кажу: "а яка у вас…щось же має бути? вони кажуть: "ну, екстремізм", ось так. А що там конкретно, я не знаю, - зазначила жінка.

У родини вилучили ноутбуки, телефони, коробку з даними камери спостереження, щоденник Джеппарова тощо. За словами Абдураімової, деякі книжки вилучили, бо їх не вистачає на полицях, шафи усі перевірили, переглянули усі речі та теки. Що саме шукали, силовики не сказали.

Загалом обшук тривав понад дві години. Жодних копій протоколів дружині не залишили. Де перебуває Джеппаров, дружина не знає.

Нібито його у Сімферопольському напрямку вивезли, але це не точно, - додала вона.

Фото: "Кримська солідарність"

Як повідомляли QIRIM.News, вранці 25 квітня окупанти прийшли з обшуком до кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова.

Нагадаємо, 31 березня 2022 року Джеппаров вийшов на волю після відбування 15 діб адміністративного арешту за звинуваченням окупантів у «пропаганді нацистської атрибутики чи символіки» у соцмережах.