«Вони своїм ходом не йдуть, росіяни їх угробили» — командувач ВМС України про стан повернутих кораблів

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
20 Листопада 2019, 14:37
Ігор ЗайцевQHA
20 Листопада 2019, 14:37

Захоплені Росією в листопаді 2018 року катери «Нікополь» і «Бердянськ», а також буксир «Яни Капу» підходять до територіальних вод України.

Про це повідомив командувач Військово-морськими силами України Ігор Воронченко в ефірі «4 каналу».

Йде буксирування, швидкість дуже маленька. Вони своїм ходом не йдуть, росіяни їх угробили. Познімали навіть плафони, розетки і унітази. Так що ми зараз покажемо всьому світу варварське ставлення росіян, – заявив Воронченко.

Також Воронченко зазначив, що кораблі зайдуть в один з українських портів в найближчі години.

Військові кораблі повертаються без нічого, – Воронченко

🛥 Росіяни їх «угробили». Зняли навіть унітази, – командувач ВМС України про наші катери, які повертаються додому. ЕКСКЛЮЗИВ #4каналу.

Опубліковано 4 КАНАЛ Середа, 20 листопада 2019 р.

Згідно з даними Marine Traffic, кораблі вже на подході.

25 листопада 2018 року Росія захопила біля Керченської протоки українські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», які слідували з Одеси до Маріуполя.

Українська сторона повідомляла Росію про переправлення судів. Однак російські військові протаранили українське судно, після чого відкрили по буксиру вогонь на поразку.

В результаті 24 українських моряків взяли в полон, при цьому троє з них були поранені. Незабаром всіх моряків перевезли з анексованого Криму в Москву й утримували в московських СІЗО, допоки 7 вересня в'язні Кремля прибули в Украину.