Воїн, поет, волонтер Гліб Бабич загинув на фронті

Новини України та світу
Ліна Тимошина
29 Липня 2022, 09:07
Фото з відкритих джерел
Ліна Тимошина
29 Липня 2022, 09:07

На фронті загинув воїн, поет, пісняр, волонтер співзасновник ГО "Брати по зброї" Гліб Бабіч. Про це повідомили його побратими, родичі та друзі.

Гліб Бабич, позивний "Лєнтяй" народився у Миколаєві. До війни займався бізнесом, писав вірші. У 2014-2019 роках брав участь в антитерористичній операції та операції об'єднаних сил. Зокрема, служив у 10-й гірсько-штурмовій бригаді. Йому було 53 роки.

Гліб Бабіч — воїн і поет. Любив Україну понад усе. «Не вмирай за неї — вбий за неї!», — це також його слова. Десятки знищених орків, в цілому — шість років на фронті, п'ять ротацій. Здавалося б, береженого й Бог береже. Тому звістка про загибель Гліба розірвала вечірню тишу, неначе грім — ясне небо, - написав у Фейсбук п'ятий Президент України Петро Порошенко.

Інформацію про загибель захисника підтвердила його донька Дарка Бабіч у Фейсбук та присвятила батьку вірш.

Я маю писати, любити,
Але ти про це не почуєш,
Але ти нічого не скажеш…
Татусю, я буду сильніша.
Але мені поки що важко.

Бабіч був автором пісень, зокрема, "Подай зброю" та реквієму за загиблими захисниками "Мольфар", яку виконував "KOZAK SYSTEM". Лідер гурту Іван Леньо розповів у Фейсбук, що залишилася ще одна пісня, яку вони днями мали видавати - "Не покинь".

Дорогий мій впертий і добрий, Друже. Ти прийшов в це життя як світлий Янгол. Біля тебе було завжди тепло і драйвово. Ти завжди мріяв і робив. Ти знав чого хочеш, і був переконливим в своїй правоті. Ти був унікальним поєднанням справжнього воїна і справжнього поета, - написав Леньо.

Один з останніх віршів, написаних Бабічем, про артилерію на війні, опублікований на його сторінці у Фейсбук.

Коли смерть присяде на бруствер, спитає — «Ну що тут ти?»
Коли нас, як тісто, місить вогняний вал,
Я не стану смикати Бога — вийду в канал арти.
У піхоти з артою і Богом — завжди прямий канал.

Глібич...Тільки знайшов хоч якийсь зв‘язок…..в нас в підрозділі втрати….І тут просто по звірячому жахлива новина….Брате, ми помстимося і обов‘язково зустрінемось, але не зараз….не зараз…., - написав побратим Бабіча Олександр Погребиський.