Вперше громадянину України оголосили підозру в піратстві — СБУ

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Липня 2021, 18:23
Ірина Требунських
21 Липня 2021, 18:23

Вперше в історії держави громадянину України оголосили підозру за частиною 1 статті 446 Кримінального кодексу України — піратство. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Підозру оголосили мешканцю Миколаївської області, який у складі міжнародної компанії займається охороною комерційних суден від піратів. «Втім, замість того, щоб охороняти човен, чоловік сам захопив його», — відзначають у спецслужбі.

Зазначається, що він захопив судно в Індійському океані.

Погрожуючи зброєю капітану корабля, зловмисник заявив команді, що він вимагає зміни курсу судна та грошову винагороду у 500 тисяч доларів. Перемовини тривали чотири дні. Представникам судноплавної компанії вдалося вмовити пірата здати зброю та розблокувати човен за 6000 доларів, — йдеться у повідомленні.

Та зловмисник, повернувшись до плавучої бази охоронної компанії, захопив арсенал і погрожував викинути зброю у воду, якщо йому не заплатять ще 100 тисяч доларів. Викуп йому платити відмовилися і він почав викидати зброю за борт. У цей момент його зупинили силою.

Оскільки події відбувалися у відкритому морі, то його неможливо було притягнути до відповідальності, адже у нейтральних водах не діє юрисдикція жодної держави. Чоловіка вдалося затримати у Миколаєві.

Як виявилося, після повернення на територію України зловмисник кілька разів змінював паспорти і місця проживання.

Наразі вирішується питання щодо обрання затриманому запобіжного заходу.

Нагадаємо, 8 січня до України прибули четверо моряків, яких більше чотирьох років тримали у в’язниці в Лівії.

Як повідомляли «Кримські новини», в Україні відбулися спільні тренування Сил спеціальних операцій України, Великобританії та США, під час яких військові відпрацювали абордажні дії на британському есмінці «Defender».