Вплив коронавірусу на світову економіку

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
17 Серпня 2020, 18:24
Ольга ПолтавкаQHA
17 Серпня 2020, 18:24

На початку наступного тижня акції Уолл-стріт демонструють помірне зростання, а індекс S & P 500 досягає рекордно високого рівня. Контрольний індекс виріс на 0,3% до 3 383,65 після першої півгодини торгів. Це всього на 0,1% від рекордного закриття в 3386,15. Про це пише Associated Press.

Аналітики кажуть, що без рятувального круга світова економіка не зможе відновитися, як припускали інвестори. І це припущення є важливою причиною того, що фондовий ринок такий високий.

За їх даним, індекс Dow Jones Industrial Average знизився на 56 пунктів, або 0,2%, до 27 875 станом на 10 годину ранку 17 серпня, а індекс Nasdaq виріс на 0,9%.

Інвестори чекають, коли Конгрес США запропонує додаткову допомогу економіці, підтримка вкрай важлива, особливо після того, як закінчився термін дії щотижневої допомоги по безробіттю в розмірі 600 доларів США та інших стимулів з боку уряду США.

Як зазначається, на торгах на початку понеділка на Уолл-стріт панувала плутанина, при цьому акції трохи більше росли, ніж падали. Зростання цін на акції технологічних компаній допомагало підняти ринок. Вони проявили надзвичайну стійкість під час пандемії, оскільки інвестори роблять ставку на те, що вони можуть продовжувати рости, оскільки робота на дому і інші тенденції прискорюються.

Акції технологічних компаній в S & P 500 виросли на 0,8%, і тільки вони склали приблизно три чверті приросту індексу. Nvidia підскочила на 5,1%, що стало одним з найбільших приростів індексу, а Microsoft додала 0,8%.

Але втрати фінансових і енергетичних акцій допомогли стримати зростання ринку. Ці акції часто ростуть і падають у відповідності з очікуваннями економіки, і в останні тижні вони показали трохи велике життя.

Акції декількох банків виявилися під тиском після того, як Berkshire Hathaway Уоррена Баффета повідомила про скорочення своїх вкладень в них. Акції Wells Fargo подешевшали на 2,2% після того, як відомий інвестор скоротив частку Berkshire Hathaway приблизно на чверть.

Прибутковість казначейських облігацій трохи знизилася після великого зростання прибутковості 10-річних облігацій на минулому тижні. Він впав до 0,68% з 0,71% в п'ятницю ввечері. За тиждень він зріс з 0,56%.

"Більш висока прибутковість може бути ознакою того, що інвестори підвищують свої очікування щодо інфляції та економіки. Але вони також можуть відвести деяких покупців від акцій до облігацій, що в результаті завдасть шкоди цінами на акції", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що європейські фондові ринки трохи виросли:

  • у Німеччині DAX виріс на 0,4%, а французький CAC 40 додав 0,2%. Лондонський FTSE 100 виріс на 0,7%;
  • в Азії японський Nikkei 225 впав на 0,8% після того, як дані показали, що третя за величиною економіка світу скоротилася на 27,8% в порівнянні з роком раніше за три місяці, що закінчилися в червні. Це було більше, ніж найглибший спад фінансової кризи 2008-2009 років;
  • гонконгський Hang Seng додав 0,7%, а акції Шанхая підскочили на 2,3%;
  • еталонна нафту США подорожчала на 0,3% до 42,13 доларів за барель. Нафта марки Brent подешевшала на 0,4% до 44,63 долара;
  • золото подорожчало на 1,2% до 1973,20 долара за унцію.