«Врегулювання ситуації шляхом переговорів можливе», - глава МЗС Туреччини про агресію Росії проти України

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
01 Грудня 2022, 19:01
Асіф АлієвQHA
01 Грудня 2022, 19:01

Принципи поваги до територіальної цілісності, суверенітету та незалежності держав лежать в основі діяльності ООН та є одним з основоположних принципів ОБСЄ.

Про це заявив глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу, виступаючи на 29-му засіданні Ради міністрів закордонних справ Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у польському Лодьзі, повідомляє "Анадолу".

За словами міністра, цього року засідання глав дипломатичних відомств ОБСЄ відбувається на тлі надзвичайних обставин, які є наслідком війни в Україні.

"Врегулювання ситуації шляхом переговорів можливе, якщо буде надано шанс дипломатії. Підрив цієї життєво важливої ​​платформи не принесе користі жодній зі сторін. Туреччина й надалі активно підтримуватиме роботу ОБСЄ, тому що у нас немає іншого подібного всеосяжного майданчика», - сказав Чавушоглу.

Глава турецької дипломатії нагадав, що акцент на усуненні недовіри між державами-учасницями організації було зроблено на зустрічі ОБСЄ у Стокгольмі у 2021 році, наголосивши при цьому на зусиллях Польщі. Довіру можна побудувати лише на принциповій політиці, наголосив Чавушоглу.

«Туреччина продовжує докладати всіх зусиль з метою полегшення надзвичайних ситуацій. Серед них: зернова угода, переговори Міжнародного агентства з атомної енергії та російської державної корпорації «Росатом» щодо безпеки Запорізької АЕС, а також обмін військовополоненими», - сказав глава МЗС.