Вселенський патріарх Варфоломій підтримав територіальну цілісність України (Фото)

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Січня 2022, 11:20
Асіф АлієвQHA
13 Січня 2022, 11:20

Вселенський патріарх, настоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій на зустрічі з українськими депутатами у Стамбулі висловив підтримку територіальної цілісності України.

Про це зі Стамбула повідомляє інформаційне агентство QIRIM.News.

Зокрема, Вселенський патріарх заявив:

«Ми молимося за мир, за стабільність. Ми молимося за територіальну цілісність та суверенітет України».

На зустрічі з Варфоломієм були присутні співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Туреччина, народний депутат України Роман Грищук, народний депутат Олександра Устинова, член Комітету з оборони ВРУ, народний депутат України Ігор Копитін, член комітету з оборони ВРУ, народний депутат Олександр Ковальов, член комітету з питань гуманітарній та інформаційній політиці ВРУ народний депутат України Микола Княжицький, член комітету з національної безпеки парламенту України, член комітету з національної безпеки парламенту України народний депутат Роман Костенко, член екологічного комітету парламенту України, народний депутат України Сергій Мандзій, член Комітету з питань свободи слова ВРУ, народний депутат України Сергій Швець, кримськотатарські народні депутати: Мустафа Джемілєв, Ахтем Чийгоз та Рустем Умеров.

Рустем Умеров подарував Вселенському патріархові картину церкви святої Софії. Варфоломій вручив українській делегації пам'ятні подарунки.

Зазначимо, делегація українських депутатів перебуває з робочим візитом в Туреччині з 11 по 13 січня.

Вчора, делегацію України прийняв головний радник президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана — Ялчин Топчу . Він заявив, що Туреччина як держава, і як народ, не приймає анексію та окупацію Криму і при кожній нагоді відкрито заявляє про це рішення як Росії, так і світової громадськості.

До зустрічі з Топчу делегацію українських парламентаріїв, прийняв заступник міністра закордонних справ Туреччини Явуз Селім Кіран.

Раніше повідомлялося, що заявив спікер парламенту Туреччини - Великих Національних Зборів Мустафа Шентоп під час зустрічі з українськими парламентаріями заявив, що ухвалення закону про корінні народи було важливим кроком з боку українського парламенту.

Він також зазанчив, що на парламентському рівні Туреччина підтримує «Кримську платформу». Спікер наголосив, що Туреччина не визнавала і ніколи не буде визнавати незаконну анексію Криму та висловив підтримку територіальній цілісності та суверенітету України.

Раніше голова парламентського комітету Туреччині із закордонних справ Акіф Чагатай Килич під час зустрічі з українськими парламентаріями заявив, що Туреччина ніколи не визнавала та не визнаватиме незаконну анексію  Криму, бо це принципова позиція країни.

Своєю чергою заступник голови парламентського комітету з національної оборони, депутат від правлячої партії «Справедливості та Розвитку» Рефік Озен заявив, що Туреччина надає великого значення розвитку відносин з Україною в оборонній сфері, зокрема в галузі безпілотників. Він зазначив, що турецько-українські відносини мають великий потенціал.