Встановлені нові причини масштабних пожеж на Луганщині — ДБР

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Листопада 2020, 17:06
Ірина Требунських
19 Листопада 2020, 17:06

У рамках розслідування щодо масштабних пожеж, які сталися в Луганській області у липні та вересні-жовтні 2020 року, слідчі встановили нові можливі причини, які могли призвести до надзвичайної ситуації. Про це повідомляє Держбюро розслідувань.

Слідчі ДБР спільно з прокурорами провели санкціоновані обшуки в регіональному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій і допитали службових осіб.

У результаті слідчих дій встановлено, що однією з головних причин масштабних пожеж на Луганщині було системне розкрадання палива під керівництвом ДСНС.

Майже у кожному структурному підрозділі за вказівки керівництва були придбані прилади для корекції одометрів автомобілів. Ними систематично проводились маніпуляції з пробігом спецтехніки, за допомогою яких завищували реальний пробіг автомобілів, а паливо розкрадали, — йдеться у повідомленні ДБР.

Через це спецтехніка не змогла вчасно виїхати на місця пожеж, що не дало можливості їх оперативно локалізувати та запобігти поширенню вогню. «Корупційні дії посадовців ДСНС призвели до загибелі людей, знищення споруд, будинків та лісових масивів», — додають у Держбюро.

Наразі слідство вивчає діяльність Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також координації дій сил, залучених до гасіння пожеж.

Досудове розслідування здійснюється за фактом службової недбалості, що призвела до тяжких наслідків, згідно з частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, у лісових пожежах на Луганщині загинули 11 осіб. Під час ліквідації були виявлені тіла ще чотирьох людей.

Як повідомляли «Кримські новини», 29 вересня у зоні ООС спалахнули лісові пожежі. Через займання тимчасово припинив роботу КПВВ «Станиця Луганська».

Масштабні пожежі в Луганській області охопили 32 населені пункти.