«Вважаємо такий крок американської сторони передчасним і проявом надмірної перестороги», - речник МЗС Ніколенко про від'їзд членів родин співробітників посольства США

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Січня 2022, 11:50
Ліна Тимошина
24 Січня 2022, 11:50

У Міністерстві закордонних справ взяли до відома рішення Державного департаменту США про від'їзд членів родин співробітників американського посольства в Києві, а також надання частині співробітників можливості поїхати на добровільній основі. Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко, йдеться у повідомленні пресслужби МЗС.

Поважаючи право іноземних держав на забезпечення безпеки своїх дипломатичних місій, вважаємо такий крок американської сторони передчасним і проявом надмірної перестороги. Фактично кардинальних змін в безпековій ситуації впродовж останнього часу не відбулося: загроза нових хвиль російської агресії залишається сталою з 2014 року, а накопичення російських військ біля державного кордону почалося ще у квітні минулого року, - розповів Ніколенко.

Рішення Держдепу США не означає, що всі співробітники американського посольства зараз виїдуть з України. Посольство продовжить повноцінно функціонувати. Члени дипмісії отримали можливість поїхати, якщо вони мають таке бажання. Проте їхній від'їзд зовсім не є обов'язковим.

Закликаємо спокійно ставитися до рекомендацій громадянам США реєструвати плани своїх подорожей на сайті Держдепу. Українцям, які виїздять за кордон, МЗС України також рекомендує реєструватися в аналогічній системі "ДРУГ". Це нормальна міжнародна практика підтримки консульського зв'язку зі своїми громадянами, - пояснив Ніколенко.

Речник МЗС зауважив, що Російська Федерація нині докладає активних зусиль задля дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. В українському та міжнародному медіа-просторі шириться велика кількість дезінформації, маніпуляцій та фейків, аби посіяти паніку серед українців та іноземців, налякати бізнес, підірвати економічну та фінансову стабільність нашої держави.

У цій ситуації важливо тверезо оцінювати ризики та зберігати спокій, - наголосив Ніколенко.

Він зазначив, що Президент України, міністр закордонних справ та вся українська дипломатія нині консолідують безпрецедентно високу підтримку України з боку міжнародних партнерів, аби стримати РФ від її агресивних дій, забезпечити безпеку українських громадян та держави.

У цьому контексті ми особливо вдячні уряду США за проактивну дипломатичну позицію та зміцнення оборонних спроможностей України, зокрема надання новітньої зброї та техніки, - додав речник МЗС.

Як повідомляли QIRIM.News, Державний департамент Сполучених Штатів Америки наказав виїхати з посольства США в Україні родинам державних службовців.

Напередодні американський телеканал CNN повідомив, що посольство у Києві запросило у Державного департаменту США дозволу на евакуацію другорядних працівників представництва та членів їх сімей.