Введення військ у Казахстан: турецьке видання нагадало про анексію Криму, агресію РФ проти України та білоруські протести

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
10 Січня 2022, 13:15
Асіф АлієвQHA
10 Січня 2022, 13:15

Турецьке опозиційне видання Karar, близьке до колишнього прем'єр-міністра країни, а нині опозиційного політика Ахмета Давутоглу, опублікувала на першій шпальті статтю про введення військ ОДКБ до Казахстану.

Автори статті пишуть, що президент РФ Володимир Путін втручається у внутрішні справи Казахстану, відправляючи російський військовий контингент до цієї країни для придушення протестів.

При цьому у статті під назвою «Путін приклав руку до подій у Казахстані» згадується окупований Крим.

«Москва, яка проковтнула Крим і нагнітала напруженість на Донбасі, під приводом «внутрішніх заворушень» вдерлася й у Казахстан. Після подій, що вибухнули з подорожчанням цін на скраплений газ, до країни увійшли російські військові. Поки громадськість намагалася донести до влади проблеми, що накопичилися за 30 років, на вулицях Казахстану з'явилася непокоїть тінь Кремля, єдиною турботою якого є розширення сфери свого впливу», - наголошується в публікації.

У газеті наводяться паралелі вторгнення Росії до України у 2014 році, та до Білорусії у 2020 році, які також, як і в Казахстані, стали відповіддю на демократичні протести в цих країнах.

Раніше близька до влади турецька газета Yeni Akit повідомила, що влада Росії вимагає від казахського керівництва визнання анексії Криму у відповідь на надання військової допомоги для придушення протестів у країні.

Нагадаємо, керівником сил ОДКБ у Казахстані призначено командувача Повітряно-десантними військами генерал-полковника Андрія Сердюкова, який у 2014 році брав участь в анексії Криму. Підрозділи 45-ої окремої бригади спеціального призначення - Повітряно-десантних військ Росії, відправлене до Казахстану для придушення протестів, брало участь в окупації Кримуу 2014 році. Також військовослужбовці бригади воювали у Чечні та проти Грузії у 2008 році.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 січня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про ухвалене рішення направити Колективні миротворчі сили ОДКБ до Казахстану «з метою стабілізації та нормалізації ситуації».

Як писали QIRIM.News, 5 січня глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що він на боці казахського народу, який повстав проти свавілля та жадібності власної влади.

Раніше QIRIM.News повідомляло, що казахські протестувальники вимагають від влади Казахстану засудження військової агресії РФ проти України та окупації Криму. Окрім цього вони вимагають не зниження ціни на газ, а відставки всієї верхівки Казахстану та проведення політичної реформи.

Як повідомляли QIRIM.News, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звільнив Нурсултана Назарбаєва з посади голови Ради Безпеки Казахстану. Раніше Токаєв підписав указ, згідно з яким ухвалив відставку уряду країни. Тимчасово виконувати обов'язки прем'єр-міністра буде Аліхан Смаїлов, перший заступник глави уряду.