«Ви залежите від Путіна», - Макрон різко розкритикував Ле Пен за три дні до другого туру президентських виборів у Франції

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Квітня 2022, 14:47
Фото: AP
Асіф АлієвQHA
21 Квітня 2022, 14:47

Під час перших та останніх дебатів, які відбулися за три дні три дні до другого туру президентських виборів у Франції, чинний президент Еммануель Макрон згадав Ле Пен про її зв'язки з Росією.

Як повідомляє ВВС, Макрон згадав про кредит у 9 млн євро, який партія Ле Пен у 2014 році отримала у «Першому чесько-російському банку», який, за словами Макрона, близький до влади Росії.

«Ви залежите від російської влади, і ви залежите від Путіна. Коли ви говорите з Росією, ви говорите зі своїм банкіром. Цією залежністю можна пояснити багато ваших дій», - стверджував Макрон.

Президент Франції також згадав висловлювання Ле Пен про Крим та поцікавився, на яких підставах вона вважала його частиною Росії.

«За міжнародними законами ми не часто визнаємо території, які були анексовані силою», - сказав Макрон.

У відповідь Ле Пен заявила, що вважає себе "цілком і у всіх відносинах вільною жінкою", і заявила, що про її позику було широко відомо. Вона пояснила своє рішення звернутися до Першого чесько-російського банку так:

«Це сталося, тому що жоден французький банк не хотів мені давати кредит».

Ле Пен також сказала, що була змушена брати позику, так само як мільйони французів, які намагаються вижити у непростих економічних умовах. Макрон заперечив, що французи, на відміну від неї, до Росії по гроші не звертаються.

При цьому лідерка "Національного об'єднання" засудила дії Росії проти України.

«Агресія, жертвою якої стала Україна, неприпустима» – сказала Ле Пен – і виступила за допомогу Києву та за те, щоб Захід прийняв українських біженців. Втім, попередивши, що постачання Україні зброї можуть втягнути Францію в бойові дії.

Раніше Ле Пен заявила, що в цілому підтримує санкціїпроти Росії, за винятком постачання нафти і газу. Вона сказала, що не хоче, щоб французи страждали від наслідків санкцій