Видатні українці визнаються та шануються світом

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
23 Березня 2021, 12:19
Тетяна Нікішина
23 Березня 2021, 12:19

Українського винахідника у США Любомира Романківа нагородили орденом Ярослава Мудрого.

Про це повідомляє посольство України в США.

Церемонія нагородження відбулась у Генеральному консульстві України в Нью-Йорку.

Внесок Романківа у світову науку давно визнано у всьому світі. Майже 40 років тому він розробив революційну технологію і, фактично, уможливив появу жорстких дисків і персональних комп’ютерів.

За весь час прізвища лише двох українців внесли до Зали слави США — Ігоря Сікорського і Романківа.

Без його винаходу всесвітньовідомої компанії Apple могло б і не бути, адже саме технологію Романківа там використали для збору свого першого комп’ютера.

За своє життя український винахідник здійснив 180 наукових відкриттів, 67 із них запатентував.

Довідка. Любомир Романків — провідний науковець компанії IBM у галузі комп'ютерних технологій, співвинахідник (разом із Девідом Томпсоном) процесів створення тонкоплівкових індуктивних і магніторезистивних мікроголовок для запису інформації, що уможливили появу жорстких дисків і персональних комп'ютерів. Автор і співавтор понад 65 патентів. Директор відділу електрохімічної технології й магнетизму Дослідного центру корпорації ІВМ у Нью-Йорку.

Отримав 13 нагород за видатні винаходи та внесок від IBM і 25 нагород за винаходи та досягнення. Занесений до престижних видань «Хто є хто в науковому світі» та «Хто є хто в Америці». У березні 2012 року прізвище Романківа введене до Зали національної слави США.

?Український винахідник у США Любомир Романків отримав орден Ярослава Мудрого.Церемонія нагородження відбулась в...

Posted by Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine on Tuesday, March 23, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», Кабмін затвердив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, згідно з якою з державного бюджету планують витратити 15 мільярдів гривень.