Викрадений у Старому Криму Аметов повідомив про тортури

Кримські татари
Анвар Деркач
21 Грудня 2021, 18:54
Анвар Деркач
21 Грудня 2021, 18:54

Викрадений співробітниками ФСБ зі свого будинку у Старому Криму Наріман Аметов повідомив про катування електричним струмом. Відео з його розповіддю про тортури розповсюдила «Кримська солідарність».

За його словами, його затримали за підозрою у причетності до вибуху газопроводу в селі Перевальне, доставили у невідоме місце та вимагали пройти допит на поліграфі. Після його відмови проходити допит, Аметова катували розрядами електричного струму. Після тортур він втратив орієнтацію у просторі та погодився на допит із використанням поліграфа. Після тортур та допиту його змусили під запис вимовити заздалегідь заготовлений текст про відсутність претензій до співробітників ФСБ.

Після цього я підписав ще якісь папери. Прийшов якийсь співробітник і сказав: Ти сказав правду. Ти ніде не замішаний і не засвічений, ти чистий» ... Вони мені сказали, що якщо я розповім про тортури, про те, що відбувалося в підвалі, то у них є папір, де я написав про співпрацю з ними. І вони сказали, що ми покажемо це кримському народу через своїх кримських татар, зробимо тебе зрадником… Через якийсь час ти пропадеш неофіційно. Наші методи тобі знайомі. Але вони зробили помилку, краще б вони вбили мене. Тому що я розповідатиму про те, що відбувається - сказав Аметов.

Він розповів про обшук у будинку батьків у селі Кам'янка Ленінського району та затримання співробітниками ФСБ у вересні 2014 року. Також розповів про погрози та спроби вербувати його.

Як повідомив QIRIM.News родич Аметова Арсен Якубов, Наріман підготував скаргу на дії співробітників ФСБ, які його пробували, до Слідчого комітету. Він також зазначив, що Наріман Аметов перебуває у пригніченому стані.

Розповідав про цю історію кілька разів, і щоразу його трусить, п'є заспокійливі, – сказав Арсен Якубов.

ФСБ звинуватила в організації вибуху газопроводу біля села Перевальне заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, а також двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових.