Викрито чиновників, які розкрадали пенсії мешканців ОРДЛО

Новини України та світу
Алла Трапезова
30 Серпня 2021, 17:10
Алла Трапезова
30 Серпня 2021, 17:10

СБУ зупинила масштабне розкрадання бюджетних коштів, призначених для виплат пенсій у Харківській області. Про це повідомили у пресслужбі відомства.

В ході слідства з’ясувалось, що громадянам в ОРДЛО нібито «виплачували» пенсії, а насправді кошти залишалися в кишенях зловмисників. Держави було нанесено збитків майже на 5 млн грн.

Зловмисники, користуючись службовим становищем, вносили недостовірні відомості до бази даних. Зокрема, вони змінювали інформацію про виплати пенсій особам, що перебувають на тимчасово окупованих територіях. Далі спільники оформлювали банківські картки і отримували на них кошти, — підкреслили в СБУ.

Самі ж пенсіонери нічого не знали. Слідчі з’ясували, що схема діяла протягом декількох років.

Двом учасникам оборудки повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статты 190 (шахрайство) та ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, в Україні знову будуть підвищувати пенсії. Пенсійний фонд оприлюднив календар перерахунків пенсій у 2021 році: з 1 липня 2021 року зросте мінімальна пенсія за віком і доплата за понаднормовий стаж у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму.