Вилучення майна українців, хабарі за будівництво дитсадка та агресивність кримських школярів. Огляд ЗМІ про Крим

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
19 Жовтня 2022, 14:20
Асіф АлієвQHA
19 Жовтня 2022, 14:20

Прихватизація кримською

Влада Криму дозволила вилучати майно в іноземців, зокрема у так званих громадян недружніх країн.

Це стосується рухомого та нерухомого майна, яке було у власності за даними на 24 лютого 2022 року, передає Інтерфакс.

Згідно з російським урядом, до списку недружніх країн входять 49 держав, проте рішення стосується насамперед українців, оскільки іноземці не мають особливого інтересу до придбання майна на анексованому півострові.

За словами «спікера» Володимира Костянтинова, зміни стосуються земельних ділянок та інших об'єктів рухомого та нерухомого майна, які були у власності за даними на 24 лютого 2022 року.

Костянтинов заявив, що "це буде нокаут для тих, хто продовжує вичавлювати із Криму прибуток і при цьому веде проти нас підривну діяльність".

Мільйони рублів за дитсадок

Хабарі в Криму продовжують процвітати. Днями так званий суд виніс кілька вироків корумпованим чиновникам Євпаторії за отримання великого хабаря, повідомляє Крим24.

Зокрема, вироки винесено колишньому заступнику голови адміністрації Євпаторії, колишнім заступникам директора Муніципальної казенної установи (МКУ) «Управління капітального будівництва адміністрації міста Євпаторії Республіки Крим».

Посадовці спільно, за попередньою змовою, отримали хабар за скоєння дій, бездіяльність на користь хабародавця, що входять до їх службових повноважень, а саме під час реалізації проєкту з будівництва модульного дитячого садка. За угоду зловмисники отримали понад 10,6 млн рублів.

Крім того, ексспівробітники МКУ викрали понад 5,7 млн рублів у директора однієї з будівельних компаній. Спільники запропонували йому укласти контракти на виконання будівельних робіт у Євпаторії за хабар, хоча не мали таких повноважень. Гроші також витратили на свої потреби.

Вина посадових осіб у скоєнні кожного зі злочинів повністю доведена у суді. Колишній заступник голови адміністрації Євпаторії вирушить до колонії суворого режиму на 8 років, з позбавленням права обіймати посади на держслужбі на 2 роки. Колишніх співробітників МКУ також засуджено до восьми років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

«Держрада Криму» заснувала новий комітет, який займатиметься координацією роботою патріотичного виховання молоді.

Чому вчать кримських дітей?

Як повідомляє Комсомольська Правда, це передбачає тематичні відкриті уроки у школах, лекції у вищих навчальних закладах, а також піклування про ветеранів Другої світової війни.

При цьому українські правозахисники неодноразово звертали увагу на воєнізований формат виховання дітей в анексованому Криму. Психологи відзначають тиск на свідомість дітей у сучасній освіті Росії.

Так, 13 жовтня в одній зі шкіл Сімферополя учень у толстовці з написом «Russia» та російським гербом завдав однокласнику кілька ударів ножем. З пораненнями неповнолітнього було оперативно доставлено до медустанови.

Втім, усе це не зупиняє російська влада відкривати в кримських школах кадетські класи та проводить набір у військово-патріотичний рух «Юнармія». Дітей вчать розбирати зброю та стріляти, носити камуфляж та ходити строєм.