«Вилучено понад 40 тисяч SIM-карток за 12 адресами» — СБУ викрила міжрегіональну мережу ботоферм

Новини України та світу
Ірина Требунських
16 Червня 2020, 15:23
Ірина Требунських
16 Червня 2020, 15:23

Кіберфахівці Служби безпеки України виявили та блокували міжрегіональну мережу ботоферм, якою керували з Росії. Як повідомляють в СБУ, можливості мережі дозволяли генерувати та розповсюджувати фейки та маніпуляції від понад десяти тисяч ботів.

Викриття мережі ботоферм здійснювалося департаментом кібербезпеки СБУ у Києві, Львівській, Чернігівській, Сумській та Одеській областях спільно з органами прокуратури і Нацполіції. Організатори ботоферм виконували замовлення на ескалацію конфлікту на сході України, здійснюючи інформаційні «вкиди», сприяли поширенню негативних настроїв та дискредитували українську владу як всередині країни, так і за її межами.

Для реєстрації акаунтів зловмисники використовували, окрім українських, також російські та європейські SIM-картки мобільних операторів. В Європі їх переважно неможливо придбати без ідентифікації громадян, а у РФ також без сприяння з боку спецслужб, — зазначають кіберфахівці.

СБУ провела одночасні обшуки за 12 адресами, де вилучили обладнання, а також понад 40 тисяч SIM-карток мобільних операторів.

Наразі триває досудове слідство.

QHA media публікувало висновки дослідження оперативної групи зі стратегічних комунікацій зовнішньополітичної служби Євросоюзу, згідно з якими дезінформація щодо України в кремлівських медіа цього тижня поступово витісняє фейки про коронавірус.

Станом на травень кіберфахівці СБУ заблокували понад 2,3 тисячі інтернет-спільнот із загальною аудиторією понад 980 тисяч користувачів та викрили 323 інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки. З виявлених агітаторів 16 діяли за завданням російської сторони.