Вирок Джелялу та братам Ахтемовим. Меджліс кримськотатарського народу звернувся до Зеленського

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2022, 14:09
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2022, 14:09

Меджліс кримськотатарського народу закликає Президента та Уряд України негайно включити до порядку денного переговорів Української держави зі своїми іноземними партнерами та міжнародними організаціями питання звільнення російськими окупантами всіх політв'язнів – мешканців Криму, включаючи Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова, Азіза Ахтемова.

Про це йдеться в заяві Президії  Меджлісу у зв’язку з оголошенням вироку Джелялу та братам Ахтемовим.

Меджліс кримськотатарського народу виходить з того, що учасники  незаконного судового процесу, які представляли сторону звинувачення Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова та Азіза Ахтемова, у тому числі призначені російською окупаційною владою слідчі, прокурори, судді та лжесвідки, здійснили дії, що підпадають під кримінальне переслідування згідно з чинним законодавством України та нормами міжнародного права.

«У зв'язку з цим Меджліс кримськотатарського народу закликає правоохоронні органи України до формування вичерпного списку осіб, винних у скоєнні злочинів проти конституційних прав та свобод людини на території тимчасово окупованого Криму та забезпеченні їхнього кримінального переслідування аж до затримання та засудження у відповідності до законодавства України», - йдеться в заяві.

Разом з  цим Меджліс кримськотатарського народу висловлює вдячність Парламентам та Урядам  держав, міжнародним організаціям та інститутам громадянського суспільства, політичним та громадським діячам, дипломатам, які виступили з засудженням неправомірного та незаконного рішення російського окупаційного суду щодо Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова,  Азіза Ахтемова , інших політв'язнів – мешканців Криму та вимогами їхнього негайного звільнення.

Нагадаємо, сьогодні так званий "Верховний суд" Криму оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв'язню Наріману Джелялу та активістам братам Асану і Азізу Ахтемовим.

Своєю чергою прокуратура АРК заявила, що правоохоронна та судова системи в Криму – це єдина «репресивна машина», ціллю якої є лише переслідування та залякування цивільного населення півострова, в тому числі, корінного кримськотатарського народу.