Виїзд чоловіків - студентів іноземних вишів за кордон неможливий через масову підробку документів - Держприкордонслужба

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Вересня 2022, 15:52
Ліна Тимошина
22 Вересня 2022, 15:52

Виїзд чоловіків-студентів іноземних вишів за кордон під час воєнного стану в Україні з 14 вересня неможливий. Про це речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив агентству Інтерфакс-Україна.

Раніше, ще в березні, рішенням найвищого військового керівництва України було розглянуто надання можливості продовжити навчання тим студентам, які вже навчалися до 24 лютого, і прикордонники виконували цю норму. Проте останнім часом ми бачимо дуже багато спекуляцій, коли масово підробляють документи начебто про навчання в іноземних вишах. Лише протягом липня-серпня ми виявили близько 600 таких документів. Через це за рішенням найвищого військового керівництва було ухвалено чергове рішення відмовити такій категорії також у праві перетину кордону, - сказав Демченко.

Спікер уточнив, що це рішення було ухвалено 14 вересня. Прикордонники діють у рамках законодавства, яке регламентує перетин державного кордону. Він наголосив, що чоловікам-українцям від 18 до 60 років загалом обмежений виїзд за межі України.

Є винятки, прописані в постанові уряду №57, яка передбачає правила перетину кордону громадянами України, зокрема на період дії воєнного стану. Категорія студентів не підпадає під виняток, і їм не дозволено перетинати кордон на виїзд з України, - підкреслив Демченко.

Як повідомляли QIRIM.News, Європейська студентська спілка стурбована випадками, коли українські студенти-чоловіки останнім часом мають проблеми з виїздом на навчання за кордон. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті спілки.