«Виживу я на етапі чи ні – незрозуміло», – політв'язню з інвалідністю Джемілю Гафарову відмовляють у проведенні медичного обстеження

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Січня 2023, 12:51
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
31 Січня 2023, 12:51

Засудженому на 13 років ув'язнення кримському татарину з інвалідністю Джемілю Гафарову відмовляють у проведенні медичного обстеження. Стан здоров'я політв'язня різко погіршується.

Про це «Кримській солідарності» повідомив адвокат Еміль Курбедінов, який зміг поспілкуватися з Гафаровим у ході судового засідання 27 січня.

Літній політв'язень розповів, що йому у слідчому ізоляторі намагаються призначити ліки без консультації вузьких фахівців.

Він каже, що йому дуже погано, двічі на день бувають напади; вчора в нього взяли кров на аналізи, ледь-ледь, хоча він кілька разів їм нагадував і вже другий день кров не відносять до МОТБ (будівля знаходиться поряд). Каже, що намагаються дати якісь ліки, але щоб їх пити — потрібна консультація лікаря щодо нирок, у нього ниркова недостатність, а те, що дають від серця, може позначитися на нирках. Він навіть не підводиться, коли каже, — передав слова ув'язненого адвокат Курбедінов.

Окрім цього, адвоката, який займався медобстеженням для Гафарова, у СІЗО не пустили. Співробітники установи заявили адвокату, що він мав повідомити їх заздалегідь — за 10 днів. Тому для проведення кваліфікованого медичного обстеження та консультації фахівців його не зміг вивезти із СІЗО й незалежний адвокат.

Сам Гафаров вважає, що лікування йому надавати не мають наміру і вже чекає на етап у російську колонію.

Виживу я на етапі чи ні – незрозуміло. Як мене будуть місяцями етапувати? Їхати буде дуже важко, — поділився політв'язень.

Адвокат побоюється за здоров'я та життя літнього кримського татарина.

Етап дуже тяжкий. У кожному різному СІЗО з речами в цій машині сидиш, там просто неможливо в цій «коробці», тим паче сердечнику. Етап — це питання життя та смерті Джеміль аг'а без будь-якого лікування адекватного», — вважає Курбедінов.

Як повідомляли QIRIM.News з посиланням на КримSOS, політв’язні з «другої Сімферопольської групи» справи «Хізб ут-Тахрір» Джеміль Гафаров та Сервет Газієв зазнають нелюдського поводження з боку окупантів.

Як повідомляли QIRIM.News, 9 січня російський суд не дав літнім кримським татарам час на підготовку до "останнього слова". Крім того, виступити в дебатах намагався Сервет Газієв, але суд перервав його через кримськотатарську мову. Суд вважає розмову рідною мовою як відмову від участі в дебатах.

Як повідомляли QIRIM.News, 11 січня Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону оголосив вирок політв'язням Сервету Газієву, Джемілю Гафарову, Аліму Карімову, Сейрану Муртазі та Ерфану Османову - 13 років у колонії суворого режиму з першими двома роками у суворих умовах в'язниці.