«Вже 12 країн є в нашій танковій коаліції», - Зеленський

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 08:43
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 08:43

Російську агресію можна й треба зупиняти тільки адекватною зброєю. 26 січня Україна витримала черговий масований ракетний удар терористів.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у відеозверненні.

Це зло, цю російську агресію можна й треба зупиняти тільки адекватною зброєю. Ніщо інше держава-терорист не зрозуміє. Зброєю на полі бою. Зброєю, яка дає захист нашому небу, - сказав Зеленський.

А також новими санкціями проти Росії, тобто політичною та економічною зброєю. Та зброєю юридичною – треба працювати ще активніше для створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України й для компенсації всіх збитків, завданих цією війною, за рахунок російських активів.

Кожна російська ракета проти наших міст, кожен іранський безпілотник, який застосовується терористами, - це аргументи, чому потрібно більше зброї. Тільки зброя знешкоджує терористів, - наголосив глава держави.

Він подякував усім у світі, хто реально протидіє терору разом з Україною, хто пришвидшує постачання Україні необхідних засобів оборони й хто готовий посилювати санкційний тиск на державу-терориста.

Зокрема, розширюємо нашу танкову коаліцію – є відповідне рішення Канади, я дякую за це. Вже 12 країн є в нашій танковій коаліції, - заявив Зеленський.

Президент наголосив, що завдяки наданим Україні системам ППО й завдяки професійності українських воїнів 26 січня вдалося збити більшість російських ракет і «Шахедів». Це як мінімум сотні врятованих життів і десятки збережених об’єктів інфраструктури.

І я дякую нашим Повітряним силам, кожному й кожній, хто минулої ночі, вранці та вдень забезпечував захист України від ракет і дронів терористів. А особливо хочу відзначити воїнів 96-ї Київської, 160-ї Одеської та 208-ї Херсонської зенітних ракетних бригад. Але, на жаль, лише засобами ППО складно забезпечити 100% захисту. Тим паче, коли терористи застосовують балістичні ракети, - сказав Зеленський.

Він зазначив, що були влучання ракет. На жаль, є поранені, є загиблі. І на цей російський терор потрібні асиметричні відповіді. Потрібен новий рух українських сил на фронті. Потрібно забезпечити поразки наземних сил терористів.

Хоч би що там планували російські окупанти, наша підготовка має бути міцнішою, - додав очільник держави.

Як повідомляли QIRIM.News, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що передача західними союзниками Україні танків Leopard 2 привела до створення танкової коаліції.

Як повідомляли QIRIM.News, міністр оборони Олексій Резніков зазначив, що ухвалення передачі танків Leopards відбулося через 120 годин після засідання Рамштайну.

Як повідомляли QIRIM.News, Володимир Зеленський 19 січня у відеозверненні сказав, що коаліція партнерів щодо постачання Україні танків вже сформована, і зараз очікується рішення фактично з однієї європейської столиці.

Як повідомляли QIRIM.News, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і міністр оборони України Олексій Резніков закликали світ надати Україні танки.  Вони наголосили, що спроба реваншу Росії за її невдачі у війні проти України, зокрема, й загроза нового повномасштабного наступу російських сил є дуже реальною.

Як повідомлялиQIRIM.News, Президент Європейської Ради Шарль Мішель закликав надати Україні танки.