«Я боюсь, що ця історія не унікальна. Але із цих історій складається наша відплата і їхнє покарання», - Венедіктова про зрадника з Криму, якому загрожує 15 років за державну зраду

Новини України та світу
Ліна Тимошина
08 Квітня 2022, 14:50
Ірина Венедіктова
Ліна Тимошина
08 Квітня 2022, 14:50

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова розповіла історія військового з Криму, який у 2014 зрадив присязі, а 25 лютого 2022 року отримав наказ держави-агресора вирушити на Херсонщину.

Це історія про лише одного хлопця. Маленького такого зрадника. Нічим не примітний до 2014 року громадянин України. Хлопець яких багато. Звуть його Казаренко Михайло Сергійович. Народився 23.01.1987 в Сімферопольському районі АР Крим. Служив у званні старшого сержанта в бригаді берегової охорони, - написала у Фейсбук Венедіктова.

У березні 2014 року чоловік зрадив Військовій присязі. Він відмовився виконати наказ про передислокацію військової частини і став на службу до збройних сил держави-агресора. 25 лютого 2022 року Казаренко М.С. отримав наказ вирушити до м. Нова Каховка Херсонської області, де до 28 лютого виконував обов’язки військової служби у складі окупаційних військ, розповіла Генпрокурор.

28 лютого 2022 колоною російської автомобільної техніки він вирушив до м. Баштанка Миколаївської області.
Наступного дня ця колона окупантів була розбита Збройними Силами України, а ті військовослужбовці «другої армії світу», що залишились в живих, розбіглись по місцевості. 2 березня 2022 року Казаренка М.С. та ще 10 окупантів знайшли та взяли в полон.

30 березня обвинувальний акт стосовно Казаренка М.С., якому повідомлено про підозру у вчиненні дезертирства та державній зраді, направлено до суду. Зараз за таке вже довічне, але він встиг попастись до внесення змін до закону, то 15 років буде на Батьківщині точно. Я боюсь, що ця історія не унікальна. Але із цих історій складається наша відплата і їхнє покарання,- наголосила Венедіктова.