«Я чітко знаю - ще в моєму житті я буду бачити як вони сідатимуть за ґрати» - Чийгоз про передачу до суду справ щодо «суддів», які його незаконно ув'язнили

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Жовтня 2021, 18:20
Ліна Тимошина
21 Жовтня 2021, 18:20

Заступник голови Меджлісу і колишній бранець Кремля Ахтем Чийгоз не сумнівається, що "судді", які його незаконно засудили до 8 років позбавлення волі, понесуть покарання. Напередодні прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт відносно трьох «суддів» незаконно створеного «Верховного суду Республіки Крим» за незаконне засудження заступника голови Меджлісу.

У мене немає сумніву, що вони понесуть відповідальність. Я їм ще тоді казав, коли йшли всі ці незаконні дії з боку "суддів", ФСБ і "прокуратури" і так званих "слідчих", я казав: "ви пам'ятайте, що вирок і відповідальність не має строку давності". Сьогодні такий привід є, коли українця за події 1991 року в Литві заарештували, і зараз вирішують питання екстрадиції, - зазначив Чийгоз.

Заступник голови Меджлісу переконаний, що покарання за незаконні дії понесуть усі причетні до його справи. Оскільки воєнні злочини не мають строку давності. До того ж, вважає Чийгоз, може змінитися ситуація в самій Росії.

Зараз "заочне", потім буде "очне" (засудження - ред.), і нікуди ніхто з них не зможе втекти. Це така справа, і Росія не буде завжди такою як зараз. Я теж, пам'ятаю, що були часи, коли Росія змушена була віддавати своїх на покарання, - каже Чийгоз.


Колишній в'язень Кремля згадує, що до кримінальної справи проти нього причетні десятки осіб, які мають понести відповідальність. Це і так звані "судді", і "прокурори", і "слідчі". Адже процес тривав три роки.

Взагалі, я думаю, що практично всі так звані "районні суди" Сімферополя, так званий "Верховний суд" - практично весь склад, "апеляційні суди" - теж весь склад. Тому ж ви самі розумієте, три роки - це не так мало для того, щоб вони всі були якимось чином задіяні. З прокуратури, наскільки я пам'ятаю, в групі по моїй справі було 12 прокурорів. І кожен раз вони змінювалися, починаючи з Поклонської. Тому теж, думаю, десь 20- 25 осіб. По Слідчому комітету теж була особлива група (…) вони теж змінювалися через деякий термін, думаю, десь 20 - 25 осіб. (…) Я чітко знаю - ще в моєму житті я буду бачити як вони сідатимуть за ґрати, - наголосив Чийгоз.


Нагадаємо, окупанти заарештували заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза у січні 2015 року. Звинуватили його у нібито організації масових безладів під будівлею ВР АР Крим 26 лютого 2014 року. Тоді під стінами Верховної Ради АР Крим пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України, на знак опору жителів півострова російській окупації. У вересні 2017 року російський суд в окупованому Криму присудив Чийгозу 8 років колонії суворого режиму. В жовтні 2017 року заступника голови Меджлісу разом з Ільмі Умеровим передали Туреччині. Згодом вони повернулися в Україну.

Як писали QIRIM.News, 21 жовтня Прокуратура АР Крим в порядку спеціального досудового розслідування скерувала до суду обвинувальний акт відносно трьох «суддів» незаконно створеного «Верховного суду Республіки Крим» за незаконне засудження одного з керівників Меджлісу. Дії обвинувачених кваліфіковано як воєнний злочин, за ч. 1 ст. 438 КК (порушення законів та звичаїв війни). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до дванадцяти років, зазначили у прокуратурі.