«Я почув від лідерів деяких держав Європи готовність надати необхідну Україні зброю, зокрема бойові літаки», - Зеленський після засідання Європейської ради в Брюсселі

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Лютого 2023, 08:28
Фото: Офіс Президента України
Ліна Тимошина
10 Лютого 2023, 08:28

Лідери деяких держав Європи готові надати Україні бойові літаки.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час спільної з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн зустрічі з представниками ЗМІ після спеціального засідання Європейської ради в Брюсселі, передає пресслужба Офісу Президента.

Глава держави акцентував, що його надихають заяви про те, що Європа буде з Україною до перемоги.

І сьогодні я почув від лідерів деяких держав Європи готовність надати необхідну Україні зброю, зокрема бойові літаки», – сказав Зеленський.

Фото: Офіс Президента України

Він подякував європейським партнерам за надані системи ППО. Водночас зауважив, що в інтересах України та всієї Європи – зробити так, щоб Росія не могла виготовляти нові ракети, постійно бити ними по українських містах та інфраструктурі.

Тому потрібно робити ще один крок і запроваджувати санкції проти всієї ракетної та дронової промисловості Росії, проти тієї частини їхньої IT-галузі, яка забезпечує російський терор, – наголосив Президент.

Зі свого боку Шарль Мішель наголосив, що наступні тижні в Україні будуть вирішальними, тому Європа має демонструвати згуртованість. Він висловив переконання, що Україна має отримати максимальну кількість зброї, зокрема системи ППО, танки, а також іншу військову техніку.

Президент Європейської ради зазначив, що ЄС продовжуватиме санкційний тиск на Росію. Зокрема, триває підготовка 10-го пакету санкцій щодо країни-агресора. За словами Мішеля, ЄС використовуватиме інструмент блокування російських активів.

Євросоюз – це Україна. Україна – це Європейський Союз. Європа – наш спільний дім. Ми все робитимемо задля цього, – сказав він.

Фото: Офіс Президента України

Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС має продовжувати підтримувати Україну в протистоянні агресору, адже наша боротьба – це боротьба за незалежність, демократію та вільну Європу.

Зараз потрібно мобілізуватися для того, щоб захистити європейський спосіб життя. Україна – це і є європейський спосіб життя. Ми – єдина родина. Члени цієї родини солідарні. Ви можете розраховувати на нашу допомогу, і ми будемо надавати вам повну підтримку зараз і в майбутньому, щоб ваш народ пройшов цю жахливу війну, – сказала Президент Європейської комісії.

За її словами, Євросоюз повністю підтримує українську формулу миру та працює зі своїми партнерами задля її реалізації.

Урсула фон дер Ляєн також наголосила, що Росія має відповісти за кровопролиття, яке вона спричинила. Тож під час підготовки чергового пакету санкцій ЄС було взято до уваги матеріали, напрацьовані Україною в цьому напрямку. Очікується, що згадані обмеження позбавлять ресурсів російську військову машину.

Фото: Офіс Президента України