«Я розраховую на політичні домовленості у звільненні Нарімана Джеляла», - Полозов

Новини України та світу
Ліна Тимошина
06 Січня 2022, 13:27
Ліна Тимошина
06 Січня 2022, 13:27

На восьмому році окупації очевидно, що у справах українських політв'язнів, кримських татар жодних позитивних перспектив не може бути. Про це у коментарі QIRIM.News сказав адвокат Микола Полозов.

Не заради цього порушують кримінальні справи, не заради цього здійснюють переслідування. Ми, звичайно ж, розуміємо, що попри те, що провина Нарімана Джелялова взагалі нічим не підтверджується, крім усних свідчень трьох людей, які до того ж засекречені. Тобто ми не можемо навіть перевірити, що це за люди, чи це реальні люди, і що це за свідчення, все одно буде винесено обвинувальний вирок, — наголосив Полозов.

За словами адвоката, все це робиться виключно для того, щоб посилити репресивний тиск на кримських татар в окупованому Криму. За допомогою справ проти них.

Полозов сказав, що його підзахисний Джелял це теж чудово розуміє. І вони боротимуться не лише у російських судах. А вибудовуватимуть позицію таким чином, щоб надалі можна було звернутися до Європейського суду з прав людини. А також залучатимуть дипломатичні та політичні важелі, наскільки це можливо.

Я, звісно, ​​розраховую на політичні домовленості у звільненні Нарімана Джелялова. А російський суд взагалі серйозно сприймати не можна. Він винесе той вирок, який йому скажуть винести у Кремлі, - підкреслив адвокат.

Як повідомляли QIRIM.News 28 грудня, перший заступник голови Меджлісу, політв'язень Наріман Джелял і політв'язні Асан та Азіз Ахтемови, а також їхні захисники підписали протокол про закінчення ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, розповів адвокат Полозов. Тепер слідство надішле обвинувальний висновок до прокуратури. І якщо його підпишуть, справу буде направлено до Верховного суду Криму.

Як писалиQIRIM.News, 22 грудня Київський районний «суд» Сімферополя продовжив на місяць термін утримання під вартою заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.