Як історія кримських татар пов'язує Україну та Литву? Нове видання представили у Києві

Новини України та світу
Рустем ХалиловQHA media
12 Жовтня 2019, 12:24
Рустем ХалиловQHA media
12 Жовтня 2019, 12:24

В Києві представили видання «Історичний шлях кримськотатарського народу з Криму до Литви», повідомляє QHA media.

Путівник, що складається з 64 сторінок, представляє туристичний маршрут історико-культурного шляху кримськотатарського народу з Криму до Литви. Цей маршрут є складовою спільної європейської спадщини Литви та України. Українські та литовські науковці разом розробили такий путівник та уклали його за правилами культурних шляхів Ради Європи. 

За словами програмного директора «Кримського дому» Аліма Алієва, ця книга важлива не тільки в контексті окупації півострова, але і як переосмислення «нашої спільної європейської історії».

«Це унікальний матеріал з історичних досліджень. Ми зробили перший крок до цікавого путівника, який можна розвивати в історичний маршрут», - розповідає авторка проєкту, директорка  ГО «East European Cooperation» Беатриче Белявців з Литви.

Сам маршрут проходить через 33 населених пункти, де розташовані об’єкти, які рекомендують відвідати. Кількість таких місць – більше сотні.

Організатори проєкту, а отже путівника і видання, пояснюють, що таким чином хочуть допомогти переселенцям ліпше інтегруватися. А також підтримати соціальну адаптацію вразливих груп.

«Що стосується українсько-литовсько-кримськотатарських взаємовідносин, то тут історія нас більше ніж об’єднує», - каже кримськотатарська історикиня, членкиня українського ПЕН Гульнара Бекірова.

Співавтори проєкту працювали в творчому тандемі. Вони говорять, що від початку знали, що саме будуть робити. Всі привносили свої ідеї, і у всіх, як розповідають на презентації, була чітка візія і розуміння того, до чого потрібно в результаті прийти.

Як уточнює кандидат історичних наук, публіцист, експерт з кримської гуманітарної проблематики Сергій Громенко, завдання цього путівника – не розповісти нове, а переповісти старе так, щоб зацікавити читача.

Далі авторський колектив планує працювати з польсько-українською тематикою.