«Якщо контрнаступ розпочнеться в червні він може бути завершений до кінця літа», — американський експерт про звільнення Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
26 Травня 2023, 16:28
Асіф АлієвQHA
26 Травня 2023, 16:28

Якщо контрнаступ України розпочнеться в червні, потенційно він може бути завершений до кінця літа, і Кримський міст залишиться єдиним варіантом для наземного постачання російських військ у Криму.

Про це пише старший науковий співробітник Atlantic Council Річард Гукер, передає Ліга.net.

За його словами, українські ракети великої дальності виявляться в межах досяжності мосту, який також буде вразливим для атак безпілотників.

"Водночас поповнення запасів російських сил у Криму повітрям і морем стане ненадійним, оскільки порти та аеродроми тепер будуть уразливі для ударів безпілотників, ракет і реактивної артилерії. Відновлення Україною контролю над Північно-Кримським каналом, основним джерелом водопостачання Криму, лише посилить логістичні проблеми Росії", - пояснив він.

Гукер вважає, що Путін, ймовірно, відреагував би на такі безпрецедентні невдачі погрозами ядерною зброєю і закликом до міжнародного втручання у формі дипломатичного тиску на Київ, вимагаючи залишити йому хоча б частину української території.

«Однак брязкання ядерною зброєю уже не має такого впливу. До того ж Китай ясно дав зрозуміти, що ядерна зброя не повинна обговорюватися. Щодо дипломатії, то якщо українські війська просуватимуться вперед, лідери країн не будуть відмовлятися від здобутих успіхів за столом переговорів, хоч би який був тиск ззовні. Можна розраховувати на союзників та партнерів, таких як британці, поляки, скандинавські та балтійські країни, які нейтралізують інших незгодних та зміцнять успіхи України на полях битв",- сказав експерт.

Раніще військовий експерт, колишній розвідник Девід Лонг заявив, що тимчасово окупований кримський півострів не звільнятимуть за допомогою вторгнення військ, це буде відрізання від постачання. Він пояснив, що для цього слід відрізати пункт постачання через Запоріжжя.

Раніше військовий експерт Петро Черник заявив, що Україна конче потребує надання літаків Typhoon і ракет Storm Shadow західними партнерами. У разі їх отримання ЗСУ матимуть змогу ефективніше працювати у напрямку звільнення Криму.

Як повідомляли QIRIM.News, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що шлях деокупації Автономної Республіки Крим може бути як військовим, так і дипломатичним. Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна поверне окупований росіянами Крим без бою.