«Єдність дорожча за штрафи», - в окупованому Криму стартував марафон зі збору коштів на сплату штрафів активістів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
29 Листопада 2021, 12:10
Фото: «Кримська солідарність»
Ліна Тимошина
29 Листопада 2021, 12:10

В окупованому Криму стартував марафон, під час якого люди збирають монети та передають їх на сплату штрафів. Про це повідомляє «Кримська солідарність» . Там пояснили, ці кошти спрямують на погашення штрафів активістам, яких притягають за адміністративними статтями.

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та хустка
Фото: «Кримська солідарність»
На зображенні може бути: 2 людини, дитина, люди сидять, люди стоять та у приміщенні
Фото: «Кримська солідарність»
На зображенні може бути: 2 людини, дитина, люди стоять, у приміщенні та текст «TDOOR AMP единство дороже штрафов 26.11.21. 26.11»
Фото: «Кримська солідарність»

Ініціативу «Єдність дорожча за штрафи» підтримують люди з різних районів Криму. Вони фотографуються з монетами, публікують ці фотографії у своїх особистих акаунтах у соціальних мережах та надсилають їх у «Кримську солідарність», - зазначається у повідомленні.

У «Кримській солідарності» зазначили, що десятки людей отримали адміністративні стягнення від 1 до 25 тисяч рублів за порушення «санітарних норм» та «правил поведінки на масових заходах» після подій 4 вересня, 11 жовтня, 25 жовтня, 29 жовтня, 1 листопада та 23 листопада.

У «Кримській солідарності» нагадали, що «Кримський марафон» — це громадська ініціатива, яка розпочалася в Криму з ініціативи цієї організації влітку 2017 року. Тоді російські силовики застосували новий вид тиску на активістів: проти громадян, які збираються підтримати своїх співвітчизників під час обшуків, почали порушувати адміністративні справи за участь у несанкціонованому мітингу.

Як повідомляли QIRIM.News, 24 листопада у Центральному, Залізничному та Київському "судах" окупованого Сімферополя пройшов розгляд адміністративних справ щодо кримських мусульман, затриманих 23 листопада. Про це повідомляє"Кримська солідарність". Тоді вони прийшли зустрічати адвоката Едема Семедляєва після закінчення терміну адміністративного арешту. Окупаційний "суд" виніс рішення, зокрема, від 10 до 14 діб адміністративного арешту кримським татарам. А також штрафи у сумі від 10 до 15 тисяч рублів, тобто, від 3700 до 5550 гривень.

Як повідомляли QIRIM.News, 23 листопада у Сімферополі після 12 діб арешту вийшов на волю кримськотатарський адвокат Едем Семедляєв. Однак, силовики почали затримувати тих, хто приїхав його зустрічати - це кілька десятків людей. Серед них - жінки та журналісти.