Єрмак намагався зірвати зустріч Епіфанія і держсекретаря США — джерела

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
06 Травня 2021, 17:14
Тетяна Нікішина
06 Травня 2021, 17:14

Керівник Офісу президента (ОП) Володимира Зеленського і член РНБО Андрій Єрмак намагався заблокувати зустріч Предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія і державного секретаря США Ентоні Блінкена, який перебуває з офіційним візитом у Києві.

Цю інформацію «Релігійній правді» підтвердили одразу три незалежні один від одного джерела, які так чи інакше пов’язані з підготовкою та самим перебуванням держсекретаря США в Україні.

Як повідомляли раніше ЗМІ, Єрмак має зв’язки з Росією. Зокрема, за даними програми «Схеми», він має російського бізнес-партнера, який володіє банком, де основний акціонер — член партії «Єдина Росія», а в раді директорів був однокурсник президента РФ Володимира Путіна.

У 2001 році в Україні була зареєстрована компанія «Медійна група європейського партнерства», яка спеціалізується на виробництві фільмів. Кілька років тому її бенефіціарами були теперішній помічник президента Андрій Єрмак і громадянин Російської Федерації Рахамім Емануїлов. Єрмак й досі є бізнес-партнером Емануїлова, але в інших компаніях: ЗАТ «Інтерпромфінанс Україна», що займається комерційним консультуванням, і ТОВ «М.Є.П».

У серпні 2020 року журналіст Юрій Бутусов звинуватив Єрмака у зриві затримання «вагнерівців» — ймовірної операції, яку охрестили «найкращою в історії українських спецслужб». Президент і керівник ОП це заперечили.

Єрмака допитували щодо можливої державної зради. Однак й досі українське суспільство не дізналося, чи була взагалі операція із затримки бойовиків, які збивали українські військові літаки та MH17. Якщо була — то хто її зірвав та чому їх не покарали. А якщо не було — то чому не покарані ті, хто інформаційно підриває авторитет вищого військово-політичного керівництва держави.

Як повідомляли «Кримські новини», заступник голови Офісу президента Роман Машовець та очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов просили представника служби розвідки Великої Британії Лі Лоуренса завадити виходу розслідування Bellingcat про зрив операції із захоплення «вагнерівців».