ЄС не визнає результати російських виборів в окупованому Криму – речник Єврокомісії

Новини України та світу
Ліна Тимошина
20 Вересня 2021, 14:57
Ліна Тимошина
20 Вересня 2021, 14:57

Вибори в Росії відбувалися в атмосфері залякування. Про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано, повідомляє Європейська правда.За словами речника, вибори в РФ пройшли з численними порушеннями, а їхні результати в окупованому Криму ЄС не визнає.

"ЄС вірить у важливість вільних і чесних виборів, де б вони не відбувалися. Протягом останніх кількох днів ми бачили, що вибори до Держдуми та регіональні вибори проходили в атмосфері залякування критиків і незалежних голосів, та без визнаних міжнародних спостерігачів", - сказав Стано.

Він зазначив також, що в ЄС шкодують про рішення Росії обмежити формат міжнародної місії ОБСЄ зі спостереження за виборами.

"Ми взяли до уваги інформацію надійних джерел, які повідомляли про низку серйозних порушень під час голосування. Перед виборами чинився великий тиск на опозицію, громадянське суспільство активістів, правозахисників. Все це робилося, щоб змусити мовчати будь-які критичні голоси", - зауважив речник.

Стано підкреслив, що ЄС ніколи не визнає результати російських виборів в окупованому Криму.

"Тому що Крим – це Україна. Ми також стурбовані тим, що мешканцям непідконтрольних Києву українських територій на Донбасі видавали російські паспорти, щоб вони голосували на цих виборах. Це суперечить Мінським угодам", - наголосив він.

Нагадаємо, з 17 по 19 вересня в Росії відбулося голосування на виборах до російської Державної Думи, зокрема, і на окупованих територіях України.
Верховна Рада України звернулася до міжнародних організацій із закликом не визнавати результати виборів на окупованих територіях, зокрема в Криму.