ЄС відключає від SWIFT три російські банки

Новини України та світу
Ліна Тимошина
14 Червня 2022, 12:10
Ліна Тимошина
14 Червня 2022, 12:10

Європейський Союз з 14 червня відключає від системи SWIFT Сбербанк, Россільгоспбанк та Московський кредитний банк. Про це повідомила “Російська служба BBC” у Телеграм. Зазначається, що це відбувається у рамках шостого пакета санкцій проти Російської Федерації через вторгнення РФ в Україну.

При цьому в самих російських банках заявили, що продовжуватимуть працювати у штатному режимі, пише видання.

Зокрема, у “Сбербанку” заявили, що працюють у звичайному режимі, і відключення від SWIFT “не змінює ситуації з міжнародними розрахунками".

У Московському кредитному банку зазначили, що операції всередині Росії здійснюватимуться “в штатному режимі”. Однак при платежах за кордон строки їх проведення можуть зрости.

У Россільгоспбанку також підкреслили, що в російській банківській системі створені “необхідні умови для забезпечення безперебійної автономної роботи”.

Як повідомляли QIRIM.News, 30 травня, лідери держав Європейського Союзу погодили низку санкційних обмежень, які мають увійти до шостого пакета санкцій проти Росії. Обмеження передбачають, зокрема, й відключення найбільшого російського банку “Сбербанк” від міжнародної міжбанківської системи платежів SWIFT.