ЄС засудив «вироки» окупантів стосовно Ірини Данилович, Владислава Єсипенка та Асана Ахтемова

Кримські татари
Шевчук Микола
29 Березня 2023, 15:15
Шевчук Микола
29 Березня 2023, 15:15

Європейський Союз (ЄС) засудив «вироки» окупантів, винесені в Криму стосовно українських журналістів, зокрема Ірини Данилович, Владислава Єсипенка та Асана Ахтемова, та закликав до «негайного звільнення всіх незаконно затриманих».

Про це заявила посол та постійний представник Швеції при міжнародних організаціях у Женеві Ганна Ярдфельт на засіданні Ради ООН з прав людини, цитують Крим.Реалії.

Всі командири, виконавці та співучасники скоєння військових злочинів та інших найбільш тяжких злочинів, а також особи, які порушують міжнародне право, зокрема міжнародне право в галузі прав людини та міжнародне гуманітарне право, будуть притягнуті до відповідальності. Ми вітаємо початок розслідування прокурором МКС (Міжнародного кримінального суду - ред.) ситуації в Україні після звернення держав-учасниць МКС, включно з усіма державами-членами ЄС, – заявила вона.

Як повідомляли QIRIM.News, громадська організація КримSOS подала скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 грудня 2022 року окупаційний Феодосійський міський суд визнав громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович винною за частиною першою статті 222.1 КК РФ і призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі в колонії загального режиму строком на 7 років і штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

29 квітня 2022 року у Криму викрали медсестру та громадську активістку Ірину Данилович, коли вона поверталася додому з роботи з Коктебеля. Цього ж дня в будинку її батьків у селі Владиславівка пройшов обшук нібито через передачу дівчиною секретної інформації іноземній державі. 

Нагадаємо, 11 травня 2022 року адвокату вдалося встановити, що вона у СІЗО Сімферополя. Ірину Данилович обвинувачують за частинуою 1 статті 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) Кримінального кодексу російської федерації. Справа перебуває у провадженні слідчих органів ФСБ Криму. Постанову про арешт окупаційний Київський районний суд виніс у закритому судовому засіданні – без участі родичів, слухачів та журналістів. Ірина Данилович працює медсестрою, вона висвітлювала теми, пов'язані з медициною та корупцією у Криму.

18 серпня російський суд пом'якшив вирок Єсипенка до 5 років колонії загального режиму та штрафу 110 тисяч рублів. Нагадаємо, 16 лютого минулого року так званий Сімферопольський «суд» ухвалив вирок в'язню Кремля, українському журналісту Владиславу Єсипенко.

 21 вересня окупаційний "Верховний суд Криму" оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв'язню Наріману Джелялу та активістам братам Асану та Азізу Ахтемовим.

"Суд" призначив: Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 року після звільнення. Асан Ахтемов - 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азіз Ахтемов – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.