ЄСПЛ своїм рішенням наказав РФ припинити напади та бомбардування цивільних об'єктів в Україні

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Березня 2022, 11:50
Житомир. Фото: ДСНС
Ліна Тимошина
02 Березня 2022, 11:50

1 березня Європейський суд з прав людини виніс рішення, в якому наказав Російській Федерації припинити напади та бомбардування цивільних об'єктів в Україні. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

Вперше у ситуації війни між двома державами-сторонами Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод двостороннього конфлікту Європейський суд з прав людини у своєму рішенні щодо Росії вказав на заходи забезпечення тільки одній зі сторін, - йдеться у повідомленні.


У рішенні суд зазначає, що він уважно слідкує за військовою агресією Росії проти України. Суд не просто заборонив Росії використовувати зброю проти цивільних об’єктів, а повністю відтворив основну вимогу України в її заяві.

Українська сторона не плекає надій на те, що Росія виконає ці вимоги. Водночас, зараз будь-який удар по цивільній інфраструктурі буде прямим порушенням приписів ЄСПЛ, а це значно полегшить доведення порушень та стягнення компенсації після перемоги України, - наголосили в МЗС.

Як повідомляли QIRIM.News, 2 березня міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що ворог підло обстріляв мирний Житомир. Окупанти цілилися по казармах бригади та по житлових будинках поруч.