ЄСПЛ ухвалив рішення, що РФ має припинити кримінальні справи проти «Свідків Єгови» та звільнити ув'язнених вірян

Новини України та світу
Ліна Тимошина
09 Червня 2022, 14:13
Ліна Тимошина
09 Червня 2022, 14:13

Європейський суд з прав людини визнав незаконною заборону в РФ релігійної організації «Свідки Єгови», а також переслідування вірян. Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр у Фейсбук.

Суд ухвалив, що РФ має припинити поточні кримінальні справи проти людей, причетних до організації «Свідки Єгови» та звільнити ув'язнених вірян. До того ж, Росія має повернути вірянам вилучене майно або виплатити понад 59,6 млн євро компенсації, - йдеться у повідомленні.

У Кримськотатарському ресурсному центрі нагадали, що після окупації Криму РФ активно практикує на півострові переслідування за релігійною ознакою. Окупанти системно затримують і засуджують до величезних термінів людей, які причетні до участі у заборонених у РФ організаціях «Хізб ут-Тахрір» та «Свідки Єгови». Також систематичних репресій зазнає архієпископ Сімферопольської та Кримської ПЦУ Климент.

За даними Кримськотатарського Ресурсного Центру, 12 людей в окупованому переслідуються у справі Свідків Єгови: Дмитро Бармакін, Сергій Філатов, Артем Герасимов, Тарас Кузьо, Віктор Сташевський, Артем Шаблій, Євген Жуков, Володимир Маладика, Володимир Сакада, Ігор Шмідт, Дар'я Кузьо, Петро Жильцов, - зазначили в КРЦ.

Загалом, за даними КРЦ нараховується 243 політичних в'язнів і переслідуваних за кримінальними «справами» за період окупації Криму.

З них 90 людей перебувають у колоніях у РФ. У СІЗО – 39 осіб, звільнено – 50. 32 особи переслідуються, - наголосили в КРЦ.

Як повідомляли QIRIM.News, у січні 2022 року так звана колегія «суддів» «Севастопольського міського суду» під головуванням Данила Землюкова відхилила апеляційну скаргу на вирок «Свідку Єгови» Ігореві Шмідту. У жовтні 2021 року його було засуджено до шести років позбавлення волі.

Представник Центру «Свідків Єгови» в Україні Іван Рігер заявив QIRIM.News, що «Свідкі Єгови» — це міжнародна відома християнська релігія, яка діє у 240 країнах і територіях і ніде її не судять за екстремізм або за якісь радикальні погляди.