ЄСПЛ вимагає від РФ інформації про медичний огляд Джелялова і Ахтемова

Кримські татари
Анвар Деркач
11 Вересня 2021, 09:20
Анвар Деркач
11 Вересня 2021, 09:20

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відреагував на зверення адвокатки Євгенії Закревської щодо застосування правила 39 регламенту ЄСПЛ щодо Асана Ахтемова і Нарімана Джелялова. Про це «Кримським новинам» повідомила Закревська. «На мій запит від 5 вересня про тортури і жорстоке поводження щодо Ахтемова і Джелялова суд відреагував запитом до російської влади», - сказала вона. У заяві йшлося про терміновий захист Джелялова і Асана Ахтемова від жорстокго поводження та тортур, а також про необхідність доступу до Ахтемова незалежного адвоката.

ЄСПЛ зокрема запитав російську владу про медичне обстеження Джелялова і Ахтемова і реаакцію на заяву про тортури. Також ЄСПЛ вимагає інформацію про доступ незалежного адвоката до Ахтемова.

Правило 39 регламенту ЄСПЛ передбачає застосування тимчасових заходів у випадках ризику порушення прав і свобод людини.

Нагадаємо, що співробітники ФСБ 3 вересня викрали братів Асана і Азіза Ахтемових, а також заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова. Ахтемови зазнали тортур і дали свідчення проти себе, визнавши звинувачення у причетності до підриву газогону у селі Перевальному. Джелялова звинуватили у посередництві при вчиненні «диверсії» Ахтемовими. Усі вони заарештовані окупаційним «судом» до 4 листопада.