Євпаторійцю Богдану Зізі, якого звинувачують в облитті окупаційної «мерії» фарбою, додали статтю обвинувачення «теракт»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
08 Липня 2022, 16:46
Ліна Тимошина
08 Липня 2022, 16:46

28-річному Богдану Зізі, якого окупанти звинувачують у тому, що він нібито облив жовтою та блакитною фарбою будівлю окупаційної Євпаторійської «адміністрації» на знак незгоди з війною, додали додаткові статті звинувачення. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Зазначається, що спочатку йому закидали лише ст. 30 ч.3 КК РФ (замах на злочин) та ст. 167 ч.2 (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна). Проте РосФінМоніторинг вніс Богдана Зізу до оновленого «переліку терористів та екстремістів».

Як повідомляють родичі художника, Зіза не виступав своєю акцією за насильство, лише висловив незгоду з війною в Україні, пише КПГ.

Однак тепер щодо Богдана відкрито три статті: ст. 167 ч.2 КК РФ (навмисне знищення або пошкодження чужого майна, якщо ці діяння спричинили заподіяння значної шкоди, вчинені з хуліганських спонукань, шляхом підпалу, вибуху або іншим загальнонебезпечним способом або спричинили через необережність смерть людини або інші важкі наслідки); ст.214 (вандалізм). Карається штрафом у розмірі до сорока тисяч рублів або обов'язковими роботами; ст.205 (терористичний акт). Карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років, - повідомляє КПГ.

У середині липня Богдану Зізі продовжуватимуть запобіжний захід.

Нагадаємо, ФСБ рф затримала кримчанина Богдана Зізу 17 травня. Його звинуватили в тому, що він у ніч проти 16 травня нібито облив жовтою та блакитною фарбою вхід до будівлі окупаційної «адміністрації» Євпаторії.