Євродепутати були вражені репресіями Кремля в Криму та надіслали листи підтримки чотирьом політв’язням

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
31 Грудня 2020, 14:48
Ольга ПолтавкаQHA
31 Грудня 2020, 14:48

Група депутатів Європейського парламенту надіслала листи солідарності чотирьом політичним в’язням – українським громадянам, які утримуються в місцях позбавлення волі Російської Федерації та окупованого нею Криму: Ремзі Бекірову, Осману Аріфмеметову, Євгенію Каракашеву та Сергію Філатову.

Про це пише видання «Зміна».

Ми, депутати Європейського парламенту, уважно стежимо за порушеннями прав людини, які відбуваються в Криму. Надзвичайно боляче спостерігати за тим, як безкарність представників правоохоронних органів за скоєні ними викрадення, арешти, напади на активістів породила атмосферу повного страху,  йдеться в тексті листа.

Європарламентарі додають, що їх вразили історії Османа Аріфмеметова та Ремзі Бекірова, громадянських журналістів, які безстрашно висвітлювали переслідування кримських мусульман, зокрема обшуки, арешти, суди, поки й самі не стали жертвами цих переслідувань.

Осман Аріфмеметов та Ремзі Бекіров

Крім того, адресанти листа додають, що були шоковані випадком євпаторійського анархіста Євгена Каракашева, якого показово засудили за один ролик, переглянутий лише один раз. А також вони занепокоєні історією мешканця Джанкоя, члена релігійної громади «Свідків Єгови» Сергія Філатова, якому доведеться провести шість років у колонії загального режиму за організацію релігійних зустрічей.

Євродепутати планують поширювати інформацію про ці переслідування.

«Нашою метою є те, щоб якомога більше європейців з Праги, Брюсселя, Страсбурга, Женеви та багатьох інших міст Європи усвідомили, що за проблемою окупації Криму і порушень прав людини стоять реальні людські долі, і щоб сотні різних людей – від простих офісних працівників до міністрів – змогли висловити кримським політв’язням свою солідарність і занепокоєння їхньою долею», — заявили євродепутати.

Євген Каракашев та Сергій Філатов

Лист ініціювали депутати Європейського парламенту Маркета Грегорова (Marketa Gregorova) та Ондржей Коваржик (Ondrej Kovarik), Чехія; Андрюс Кубілюс (Andrius Kubilius), Литва; Рейнхард Бютикофер (Reinhard Butikofer) та Віола фон Крамон-Таубадель (Viola von Cramon-Taubadel), Німеччина. Їх підтримали 22 інші європарламентарі.

Нагадаємо, посол України в ОБСЄ розповів про ситуацію з ПЦУ і репресії в окупованому Криму.