«Європейська Солідарність» підтримує висунення Джемілєва на Нобелівську премію миру

Кримські татари
Анвар Деркач
05 Лютого 2022, 19:07
Анвар Деркач
05 Лютого 2022, 19:07

Партія «Європейська Солідарність» та її фракція у Верховній Раді підтримує рішення польського Сейму висунути лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва на Нобелівську премію миру. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала депутат Верховної Ради (фракція «Європейська солідарність») Ірина Геращенко.

Ми підтримуємо цю ініціативу і закликаємо весь український парламент це зробити. Поділяємо цю позицію і вважаємо, що таке рішення було б важливим сигналом підтримки кримськотатарського народу, спонукало б світ дізнатися про трагічні сторінки його історії- радянську депортацію, багаторічну заборону повертатися на рідну землю, і тепер - путінську агресію, репресії проти активістів, заборону Меджлісу і фактичне вигнання з Криму лідерів кримських татар, зазначила Геращенко.

Вона підкреслила визначну роль Джемілєва у боротьбі кримських татар за повернення до Криму з депортації та повернення Криму до складу України після його окупації Росією в 2014 році.

Депутатка нагадала, що фракція висунула Джемілєва на посаду віце-спікера Верховної Ради в перші дні роботи нинішнього складу парламенту. Ця ініціатива не знайшла підтримки найбільшої фракції «Слуга народу». Джемілєв - депутата Верховної Ради, член фракції «Європейська солідарність» .

Лідер кримськотатарського народу був номінований на Нобелівську премію миру у 2009, 2011 та 2015 роках. У 2011 році на здобуття Нобелівської премії миру подали заявки 17 професорів з України, Польщі, Угорщини, Румунії, Росії, Туреччини та США та 3 депутати з України, Канади та парламенту Європейського Союзу. На той час заявка була подана з ініціативи Організації загрожених народів (Німеччина).

2014 року Джемілєв отримав польську державну «Премію Солідарності» в розмірі 250 тисяч євро за здобутки в справі захисту прав людини.