Європейська студентська спілка стурбована проблемами з виїздом українських студентів-чоловіків на навчання за кордон

Новини України та світу
Ліна Тимошина
16 Вересня 2022, 12:16
Ліна Тимошина
16 Вересня 2022, 12:16

Європейська студентська спілка стурбована випадками, коли українські студенти-чоловіки останнім часом мають проблеми з виїздом на навчання за кордон. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті спілки.

Зазначається, що зі спілкою зв’язалися сотні студентів чоловічої статі, які намагалися перетнути український кордон протягом останніх тижнів, щоб розпочати чи продовжити навчання у вищих навчальних закладах за кордоном. До цього часу студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання, могли виїхати з країни для продовження навчання.

Проте сотні повідомлень, які ми отримали, свідчать про те, що протягом останніх тижнів тисячі студентів були позбавлені свого права на освіту через бюрократичну невизначеність щодо необхідних документів, а також через нечіткі інструкції щодо того, як прикордонні органи мають належним чином оформлювати студентів, щоб гарантувати повне дотримання правових положень, - йдеться у заяві.

У спілці заголосили, що вирішення цієї ситуації є особливо актуальним, оскільки в кількох країнах починається навчальний рік, і українські студенти побоюються бути відрахованими через невідвідування занять.

Європейська студентська спілка та Українська асоціація студентів терміново закликають владу в Україні та на кордоні поважати наші спільні та спільні європейські цінності. Зокрема, ми закликаємо українську владу роз’яснити статус цих студентів і вказати чіткий алгоритм, як їм дістатися до місця навчання, і якого мають чітко дотримуватися військова адміністрація та прикордонники, - йдеться у заяві.