Європейський суд відхилив позов «Північного потоку–2» проти газової директиви ЄС

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
20 Травня 2020, 18:53
Ігор ЗайцевQHA
20 Травня 2020, 18:53

Суд Європейського союзу оголосив рішення про те, що російський газопровід «Північний потік–2» має діяти відповідно до регулювання ЄС і не має права на виняток.

Відповідне рішення оприлюднили на сайті суду.

Генеральний суд Європейського Союзу оголошує, що дії, вчинені Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG проти Директиви 2019/692, яка поширює певні правила внутрішнього ринку природного газу, на трубопроводи з третіх країн, є неприпустимими, — йдеться у рішенні суду.

Зазначається, що швейцарська компанія Nord Stream AG, в якій російська компанія «Газпром» має 51% акцій, володіє та експлуатує трубопровід «Північний потік–1», який забезпечує потік газу між Виборгом (Росія) та Любліном (Польща), поблизу Грейфсвальда (Німеччина).

Будівництво цього трубопроводу було завершене у 2012 році, і він має експлуатуватися протягом 50 років.

Також швейцарська компанія Nord Stream 2 AG, яка повністю належить «Газпрому», відповідає за планування, будівництво та експлуатацію трубопроводу «Північний потік–2», який проходить паралельно трубопроводу «Північний потік–1».

17 квітня 2019 року Європарламент і Рада ЄС схвалили Директиву щодо загальних правил внутрішнього ринку природного газу.

Ця директива набрала чинності 23 травня 2019 року. На дату набуття чинності роботи із прокладення труб трубопроводу «Північний потік–2», згідно із заявами Nord Stream 2 AG, завершили на 95%.

Генеральний суд зазначає, серед іншого, що Nord Stream AG не мав права експлуатувати та/або продовжувати експлуатувати подвійну трубопровідну систему «Північний потік», вільно від будь-яких регуляторних обмежень ЄС, принаймні, що стосується частини лінії, яка розташовується на території ЄС, в цьому випадку в територіальному морі держави-члена, — йдеться у рішенні.

Оновлена газова директива ЄС поширює на трубопроводи, що проходять у морській економічній зоні країн ЄС, норми Третього енергопакету ЄС. Вони зобов’язують оператора резервувати до 50% потужностей газової магістралі для прокачування палива від альтернативних постачальників. Такі правила дозволяють Єврокомісії впроваджувати ефективний адміністративний контроль над постачанням енергоносіїв на ринок ЄС.

Як повідомляло QHA media, у грудні 2019 року представник компанії-розробника газопроводу «Північний потік–2» (Nord Stream 2) подав заявку ФРН з проханням про дозвіл продовжити будівництво навесні та влітку 2020 року.