Євросуд з прав людини відреагував на переслідування ПЦУ в окупованому Криму

Новини
Ірина Требунських
10 Серпня 2020, 13:35
Ірина Требунських
10 Серпня 2020, 13:35

Європейський суд з прав людини вимагає в уряду Росії надати інформацію про подальші дії окупантів щодо Кафедрального собору у Сімферополі та каплиці у Євпаторії. Як пояснив адвокат Сергій Заєць, це є проміжною реакцією ЄСПЛ на скарги щодо порушення прав людини, які були подані від імені української єпархії.

Адвокат нагадує, що 4 серпня суд держави-окупанта відмовив у касаційному перегляді «судових рішень» про виселення Кримської єпархії Православної церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в окупованому Сімферополі. «Це означає, що виконання судового рішення буде поновлено, і найближчим часом церква може бути виселена з приміщень собору», — пояснив він.

Також «Євпаторійський міський суд» підтримав наміри окупаційної «влади» знести каплицю.

Тож йдеться про остаточну зачистку Криму від української церкви. ПЦУ стоїть окупантам поперек горла. Зараз дуже багато залежатиме від реакції світової спільноти, оскільки внутрішні засоби захисту вже вичерпані, — написав Заєць у Facebook.

В минулу п'ятницю, 7 серпня, у справі Кримської єпархії ПЦУ Європейський суд з прав людини звернувся до Уряду РФ з...

Опубліковано Сергієм Заєцем Понеділок, 10 серпня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», у «міністерстві майна» Криму пояснили вимогу звільнити будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла у створену Православну церкву України.

Нагадаємо, «мерія» Євпаторії 1 листопада 2019 року відправила до «суду» питання щодо знесення храму ПЦУ у місті. Окупаційна «влада» просила «суд» зобов’язати Кримську єпархію знести храм своїми силами і після цього повернути 30 квадратних метрів місту.

23 липня архієпископу Кримської єпархії Православної церкви України Клименту «служба судових приставів» незаконно анексованого Росією Криму вручила «постанову» про знесення церкви в Євпаторії.