«З 24 лютого російська армія завдала по Україні 1474 ракетні удари, застосувавши 2275 різних ракет», - Зеленський

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Травня 2022, 08:34
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
24 Травня 2022, 08:34

Найближчі тижні війни будуть складними. Про це у відеозверненні сказав Президент України Володимир Зеленський.

І ми повинні це усвідомлювати. Але в нас немає жодної альтернативи, крім як боротися. Боротися й перемогти. Звільнити нашу землю і наших людей. Бо окупанти хочуть забрати в нас не просто щось, а все, що в нас є. Включно з правом на життя для українців, - зазначив Президент.

Однак, щоб перемогти, кожен має працювати для цього. Зокрема й ті, хто в тилу. Допомагати армії, захищати потреби нашої держави на всіх міжнародних майданчиках. Для всіх дипломатів нашої держави абсолютний пріоритет – це зброя та боєприпаси для України.

Зеленський зазначив, що окупанти ведуть проти нас дуже жорстоку війну. Такої війни справді не було на Європейському континенті вже 77 років. Тотальної війни, коли ворог намагається знищити якомога більше людей та інфраструктури.

Всього з 24 лютого російська армія завдала по Україні 1474 ракетні удари, застосувавши 2275 різних ракет. Абсолютна більшість – по цивільних об'єктах. За неповні три місяці було вже понад 3 тисячі авіаударів російських літаків та гвинтокрилів. Яка ще країна витримувала такий масштаб ударів?, - наголосив глава держави.

За його словами, коли Україна говорить партнерам, що необхідна сучасна протиракетна зброя, сучасна бойова авіація, це не просто формальний запит.

Ми говоримо про те, що цей наш запит – це реальні життя багатьох людей, які не загинули б, якби ми отримали всю ту зброю, по яку звертаємося. До речі, сьогодні, спілкуючись з учасниками Давоського форуму, який розпочав роботу, я говорив зокрема й про це. Про необхідність надати Україні все те, що необхідно для порятунку життів наших людей, - повідомив Зеленський.

Усі партнери України погоджуються з тим, що боротьба України у війні проти Росії – це захист спільних цінностей усіх країн вільного світу, спільної свободи.

А якщо так, то ми маємо право розраховувати на повну й невідкладну допомогу, передусім зброєю, - додав Президент.

Найтяжча бойова ситуація нині – на Донбасі. Бахмут, Попасна, Сєвєродонецьк – на цьому напрямку окупанти зосередили найбільшу активність на цей час.

Вони влаштували там бійню й намагаються знищити все живе. Буквально. Ніхто не руйнував Донбас так, як роблять це зараз російські військові, - розповів Зеленський.