З Чехії вислали ще 123 російських дипломатів

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Червня 2021, 15:20
Посольство Росії у Празі, Чехія
Ірина Требунських
01 Червня 2021, 15:20

До Росії прибули 123 співробітники посольства, яких вислала влада Чехії. Як повідомляє «Голос Америки», такий крок в офіційній Празі пояснили непропорційно великим штатом у російському посольстві.

Росія і Чехія домовились про обопільне обмеження штату в посольствах до семи дипломатів і 25 допоміжних співробітників.

Колишній директор чеської розвідки Карел Рандак зазначив, що таке численне представництво Росії в країні з населенням 10,7 мільйонів людей становило серйозну проблему для Праги і є важливим активом для Москви.

Коли тут перебувають 140 осіб, і, скажімо, 80 людей з ФСБ, ГРУ або інших розвідувальних служб — зрозуміло, що це їм вигідно, адже у них немає нічого подібного в інших місцях, — пояснив Рандак.

У квітні Чехія визнала шпигунами і вислала з країни 18 російських дипломатів через причетність Росії до організації вибуху на складі зброї у 2014 році.

Нагадаємо, 17 квітня Чехія заявила, що висилає 18 російських дипломатів і звинувачує РФ в організації вибуху військового складу. Україна підтримала дії Чехії проти Росії, які вона зробила через причетність Москви до вибухів складів з боєприпасами у 2014 році у Врбетіце.

Як повідомляли «Кримські новини», на знак солідарності з Чехією Литва, Латвія і Естонія заявили, що висилають з країн дипломатів Росії.